Bu dolaplar çok işe yarıyor

Hem geniş hem de çok kapılı… İki, üç hatta dört kapılı buzdolapları birçok fonksiyonu bir arada sunuyor.

BUNLARI BİLİN!

1. Yiyeceklerin üzerindeki koruyucuların kalınlığı arttıkça, buzdolabı içindekileri serin tutmak için daha çok çalışacaktır. Buzdolabına koymadan önce gıdalardaki ekstra paketleri çıkarın. Boşluk kadar enerji tasarruf edeceğinden ince plastik flimleri kullanın.
2. Derin dondurucudan çıkaracağınız donmuş bir malzemeyi bir gün önceden alarak buzdolabınıza koyun ve orada çözülmeye bırakın. Dolaba soğukluk vereceği için buzdolabınızın daha az enerji harcamasını sağlamış olursunuz.
3. Derin dondurucudaki buz kalınlığının 5 mm’ yi geçmemesine dikkat edin.

Vestel

4. Buzdolabının kapağını mümkün olduğu kadar az açın veya uzun süre açık tutmayın. Buzdolabının dondurucu ve gövde kapısının açılıp kapanması esnasında önemli ölçüde soğuk hava kayıpları olur. Bu yüzden kapıları mümkün olduğu kadar az açık tutmaya özen gösterin.
5. Buzdolabına sıcak malzeme koymayın. Aksi halde üniteniz ısıyı uzaklaştırmak için daha uzun süre çalışarak enerjiyi fazla tüketecektir.
6. Sıvı yiyeceklerin üzerini kapatın. Aksi halde dolabın içindeki nem oranını artırarak kompresörün daha fazla çalışmasına neden olur.
7. Soğuk su tüketiminiz çok ise su pınarlı modelleri, buz tüketiminiz fazla ise otomatik buz makinalı modelleri tercih edebilirsiniz.