Bu atölye shabby chic

Çerçeve, saat, abajur, yastık, tepsi, sehpa ya da dolap… Bu atölyede tüm eşyaları istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz.

ATÖLYEDE NELER YAPABİLİYORSUNUZ?

  • • Ahşap, cam, metal, galvaniz, kumaş her türlü malzemeyi yeni formlara sokabiliyorsunuz. Eski sehpanıza, dilsiz uşağınıza ya da gazeteliğinize boyama ve eskitme yöntemleriyle ikinci bir şans verebiliyorsunuz.
  • • Kavanozlara boya ve peçetelerle yeni görünümler kazandırabiliyorsunuz.
  • • Patchwork (kırkyama) çalışması ile kumaş artıklarından yastıklar, örtüler yapabiliyorsunuz.

PEKİ, ATÖLYEDE KİM VAR?

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları mezunu Şebnem Diler’in sahibi olduğu Atölye Shabby Chic’deki dekoratif boyama kursu; ahşap, cam, galvaniz, kumaş, plastik, her türlü malzemenin üzerine yapılabilecek çalışmaları ve mobilya eksitmeyi kapsıyor.

Atölyede Papie Mache, Altered Art, Quilling gibi bambaşka dalları da tanıma ve uygulama imkanı da mevcut. Canan Özenen Sarı eşliğinde Kreatif Resim programı ve Patchwork kursu da bulunuyor.

Atölyeden hobi malzemesi ya da kendi üretimleri olan ürünlerden satın alma şansı da var: www.homewishes.blogspot.com. Evde kendinizin de yapabileceği hobi çalışmaları için adres arayanlara duyurulur…

KISACA SHABBY CHIC STİLİ NEDİR?

Shabby Chic yani salaş şıklık; boyası eskimiş, soyulmuş mobilyalarla, danteller, kristaller, keten, jüt gibi malzemeleri bir arada kullanabileceğiniz romantik bir trend. Beyaz rengin hakim olduğu bir stil. Atölye Shabby Chic’in mekanı da bu akımın rahatlığı ve huzurunu yansıtıyor.

Atölyede pazar sabahları çocukların renk ve malzemeleri öğrenmeleri için kurslar düzenleniyor.