Bu 2 ürünün farkı ne?

Birbiriyle aynı gözüken ve isimleri hafızalarımızda devamlı karışan termosifon ve şofben gibi ürünleri birbirinden ayıran noktaları biliyor muydunuz?

ÇAYDANLIK
Su kaynatmaya yarayan çaydanlık, ısıtıcıların üzerine rahatça koyulabilen dayanıklı bir malzemeden tasarlanır. Genellikle dökme demir, bakır, paslanmaz çelik ve emaye gibi metallerden yapılır.

DEMLİK
Demlik sıcak su hazırlamak için elverişli değildir. Çay demleme ve çay servisinde kullanılır. Kil, seramik, porselen ve cam gibi malzemelerden üretilir.

TÜVİT
Tüvit birçok farklı renk tonunda ve desende tasarlanabilen bir kumaş türüdür. Mobilya tasarımlarında döşemelik kumaş olarak tercih edilir.

BALIKSIRTI
Adını Ringa balığının kemiklerinin diziliminden alan balıksırtı, pamuklu polyester gibi kumaş dokuları ile uygun bir kullanım sağlar.

KOMODİN
Yatağın başucunun her iki tarafında yer alan komodin, yatak odasında kişisel eşyaların saklandığı 2 veya 3 çekmeceden oluşan küçük bir saklama çözümüdür.

ŞİFONİYER
Yatak odasında çoğunlukla tekstillerin istiflendiği bir dolap niteliği taşıyan ve 6 veya 8 çekmeceli olarak tasarlanan şifoniyer, geniş kapasitesi ile ideal bir kullanıma sahiptir.

TERMOSİFON
Sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan termosifon, 50-80 litre su ısıtılabilir. Elektrik enerjisi ile çalışan ve suyu önceden ısıtan termosifon, kapasitesi kadar sıcak su üretir.

ŞOFBEN
Şofbenler tüp veya doğalgaz gibi bağlı bulunduğu enerji kaynağına göre üretim yapar ve suyu kullanıldığı zaman içinde ısıtır.

HAZIRLAYAN SELMİN ÜNVER ESER