Boya ile sadece duvar mı boyanır?

Duvarda sanatsal efektler yaratıp yaşam alanlarınızı kişiselleştirerek, daha özgün kılabilirsiniz.
studiodiy.com

OMBRE EFEKTLERİ Duvarda gölgelendirme tekniği yüzeylerde açıktan koyuya ton geçişleri sağlar. Bu da mekanlara derinlik kazandırır.

1. İşe başlamadan önce hangi rengin kaç tonunu uygulayacağınıza karar verin. Size önerimiz en az üç, en fazla dört ton olsun.

2. Daha sonra tüm duvarı rengin en açık tonuyla boyayın ve kurumaya bırakın (en az iki saat kuruma süresi).

3. Açık renk iyice kuruduktan sonra en koyu tonunu açık tonu uyguladığınız yönün tam tersinden (aşağıdan yukarı ya da soldan sağa gibi) duvarın göz kararı orta noktasına kadar sürün ve kurumaya bırakın.

4. Ayrı bir kapta en açık ve en koyu tonu dilediğiniz yoğunluk oranına göre karıştırın. Bu karışımı duvarın ve her iki rengin tam orta kısmına sürün. Açık ve koyu kısımlarında boya süngeri ile geçişleri yumuşatın.

 

GEOMETRİK OYUNLAR Boya ile yapacağınız geometrik desen oyunları ile yatak başı gibi farklı ve özgün uygulamalara imza atabilirsiniz.

1. Baz renginizi seçin ve tüm duvarı bu renkte boyayın. Kurumaya bırakın. Unutmayın bir duvar en az iki saatte kurur.

2. Ana renginiz kuruduktan sonra, maskeleme bandıyla istediğiniz geometrik şekli belirleyin. Üçgen, kare ya da sadece buradaki gibi verevine çizgiler de olabilir.

3. Maskeleme bandıyla sınırladığınız alanı seçtiğiniz renklere boyayın. Eğer baz renginizi bir kısımda bırakmak istiyorsanız şekillerden birinin içini boş bırakabilirsiniz.

4. Tek seferde istediğiniz yoğunluk olmazsa ikinci hatta bazen üçüncü katı da atmanız gerekebilir. Her kat arasında iki saat kuruma zamanı bırakın. Tüm boya kuruduktan sonra maskeleme bantlarını sökün.

Yataş.
correodelavila.com.