Bölmeden yaşayın!

Sürgülü cam ve kapı sistemleri yerden tasarruf sağlamalarının yanı sıra daha ferah ve geniş yaşam alanlarının yaratılmasına olanak tanıyor. Bu tip, yeni sistem sürgülü cam sistemleri ile aynı zamanda minimalist ve çarpıcı cam duvarlara sahip olunabiliyor.

Pencerelerin mutlak kahramanları haline gelen bu yeni sistemler konutun içi ve dışı arasındaki sınırı ortadan kaldırmanın yanında manzaranızın da altını çizerek, kesintisiz manzara imkanı sağlıyor. İsterseniz bu sistemleri evinizin içinde mekanları bölmek için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca sürgülü cam sistemler tasarımlarındaki çekirdek kenar teknolojisi sayesinde mükemmel bir sızdırmazlık sağlayarak enerjiyi verimli kullanmanızı da mümkün kılıyor. Bu sistemler ısı ve ses yalıtımına da katkıda bulunarak tasarruf konusunda bütçenize yardımcı oluyor. Mevsim değişikliklerinde yaşanan ısı değişimlerini dengeleme konusunda da ev bütçenize destek çıkıyor.

KISA KISA ÖZELLİKLER…
1. Conta: Silikon özelliğe sahip contalar iklim değişikliğinde sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Su geçirmez.
2. Aksesuarlar: Paslanmaz çelikten olursa zamanla paslanmaz ve oksitlenmez.
3.  Cama uygulanan temper ve lamine işlemleri ile cama emniyet ve güvenlik özellikleri kazandırılıyor. Kırılma sonucunda oluşabilecek yaralanma riskleri azaltılırken dışarıdan gelecek darbelere ve saldırılara karşı da koruma sağlanıyor.
BİLMENİZDE FAYDA VAR!
Sürgülü cam sistemlerde genellikle 8 mm veya 10 mm kalınlığından temperli, 500 kg darbeye dayanıklı camlar kullanılıyor. Bu sistemleri balkonlarınızda, iki odayı ayırmak için, mekanları bölmek için (mesela oturma ve çalışma alanını) ya da kış bahçelerinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sürgülü sistemleri her türlü balkonda kullanmanız mümkün. Bu sistemlerin hırsızlığa karşı güvenliğini ise camdan cama özel mekanizma kilitleri ile sağlayabilirsiniz.

FOTOĞRAFLAR:
Schüco, Sem Mimarlık