Bold floraller

Koyu renkli florallerin gücü, enerjiyi en uç noktaya kadar taşımaya devam ederken bir taraftan da zengin renk kartelası ile mevsimin en çarpıcı seçimlerinden biri olmayı başarıyor.

CANLI VE RENKLİ
Koyu renk kartelasında, çarpıcı kontrastlarla yatak odasında iddialı ve büyüleyen bir atmosfer yaratıyorlar.  Çiçeklerden gelen feminen enerji ise onları zamansız ve zarafetin simgesi kılıyor.

Floral duvar kağıdı, duvarkapla.com

İDDİALI GELİYORSA…
Siyah, bordo, lacivert, kırmızı gibi tonlar üzerine uygulanan çiçek motifleri sizin için çok iddialıysa beyaz üzerinde  çiçek, koyu renk üzerinde ise daha küçük çiçek desenlerini ya da geometrik motifleri tercih edebilirsiniz.

Almo nevresim, Karaca Home.

DÖNÜŞTÜRÜN
Hazırdaki eşyalarınızı çiçek motifleriyle giydirbilirsiniz! Yatak odasındaki koltuk ya da abajur ve lambader başlıkları gibi. Kumaş ve duvar kağıdı seçenekleri çok çeşitli.

DUVARDA ÇİÇEK BAHÇESİ
Mekan küçük diye koyu renklerden kaçmayın. Bir yüzeyi, floral desenli koyu renkli bir duvar kağıdı eklemek bu  mekana hem çarpıcı bir görünüm kazandırır hem de gözün odak noktasını doğrudan buraya yöneltir.

Eiijfinger.

ÇOK MU CESURSUNUZ?
Birbiri ile neredeyse aynı olan iki deseni bu şekilde bir kombin yaparak kullanırsanız çok çarpıcı bir köşe  yaratabilirsiniz.

Kanepe, Karabağ kilimi, perabulvari.com

3 ADIMDA FLORAL DESENLERI KULLANMA KILAVUZU
1. Renk kartelasında arka arkaya gelen renkleri bir arada kullanarak mekana çok daha sofistike bir görünüm katabilirsiniz. Floral desenler bu tonlamada çok daha etkileyici bir hal alır.
2. Feminen bir görünümden hoşlanıyorsanız kırmızı ya da pembe tonlardaki İngiliz gülleriyle de bold-floral temasını uygulayabilirsiniz. Pembe tonlar daha soft bir görünüm elde etmenizi sağlar.
3. Karışıklığın önüne geçmek için her şeyi floral kullanmak yerine yalnızca belli şeyleri bu temaya uyarlayın. Örneğin sadece döşemeler, sadece perdeler ya da uyku tekstilleri gibi.