bodrum ev turu

Ev turu: Bodrum’a tepeden bakan 3+1 bahçe dubleksinde stil karması

Spor Eğitmeni Aylin Anter, Bodrum’a tepeden bakan evinde spor ile iç içe bir yaşam sürüyor. Bahçe dubleksi; klasik, modern ve country stillerinin harmanlandığı eklektik bir tarza sahip.

150 METREKARELİK 3+1 EV

Bodrum’da kale manzaralı bu ev spor eğitmeni Aylin Anter, üç oda bir salondan oluşan 150 metrekarelik bahçe dubleksine 2017’de taşınmış. Bu evi tercih etmesinde evin genişliği ve ferahlığı etkili olmuş.

Aylin Hanım pilates eğitmeni olduğu için evdeki bir odayı spor salonu olarak düzenlemiş. Eklektik stilde dekore edilen evde, renk olarak bordo, mercan ve kremin tonları tercih edilmiş.

Çiçekleri çok seven Aylin Hanım terasını küçük bir bahçeye çevirmiş. Çiçekler, çim alanlar, bahçe aksesuarlarıyla dolu bu terasta her mevsimin tadını doyasıya çıkarıyor.

Yılın on iki ayında yaşanan evin salonunda konfor odaklı oturma köşesi oluşturulmuş ve bu alan ev sahibinin sevdiği objelerle tamamlanmış. Açık mutfakta ise ulaşılması gereken tüm malzemeler tezgah üzerinde kendine yer bulmuş.

OTURMA ODASINDAKİ EŞYALAR ÖZEL

Ev sahibi oturma odasını çok severek kullanıyor. Bu alandaki eşyaları onun için özel. “Televizyon sehpamı, yemek masamı ve sallanan sandalyemi çok seviyorum. Televizyon sehpasının natürel rengini, yemek masamın ortasındaki eski tavan göbeğinin orijinalliğini, sallanan sandalyemin huzur ve konfor vermesini seviyorum en çok da” diyor.

Aşağıya inen merdivenlerin duvarlarını tablolar ve hasır şapkalar süslüyor. Ev sahibinin anne ve babasının fotoğraflarının yanında annesinin gelinlik eldivenleri de sergileniyor.

“Evimde belirli bir dekorasyon tarzına bağlı kalmadım. Klasiği, moderni ve kır evini birlikte kullanmayı seviyorum. Beğendiğim bir obje gördüğümde evimin hangi köşesine yerleştirebileceğimi düşünüyorum. Zaman içinde farklı tarzdaki eşyalar bir zevki yansıttığı için bir bütünlük oluşturuyor.”

Perili ev! İzmir’de bir köydeki taş evi gezdik