Blogger Semra Altay’ın mutfağına konuk olduk

“Burası benim terapi köşem”

Blogger Semra Altay, keyifli ve eğlenceli dokunuşlar eklediği renkli mutfağında lezzetli tatlara da imza atıyor. Bizde mutfağına konuk olduk ve iki güzel tarifin de tadına baktık.

Özel bir şirkettte yönetici olarak çalışan Semra Altay’ın en büyük hobisi yemek yapmak. Bunu keyifli bir hale getirmek için de kendisine, semraninmutfagi.com adını verdiği bir yemek blogu açmış:

“Hobim mutfak olduğu için evdeki en önemli yer de mutfak. Evdeyken en çok vakit geçirdiğim mekan olduğundan öncelikle kullanışlı olması, her şeyin düzenli ve elimin altında olması önemli bir konu. Tabii görsellik de… Bu sebeple mutfağımın dekorasyonun da iki amacı biraraya getirmeye çalıştım.”

Mutfağın daha ferah görünmesi için Semra Hanım masa sandalye takımını, beyaz renkte seçmiş. Aile misafir olmadığında tüm öğünlerde yemek yemek için bu alanı kullanıyor. Ayrıca bu masa kahve keyiflerine de eşlik ediyor. Halı ve abajur mutfağın rengine uygun olarak seçilmiş. Semra Hanım, mutfaktan eve yayılan mis gibi kurabiye, kek kokusunun mutluluk da yaydığını düşünüyor.

ÖNCE RENK Semra Hanım önce mutfağının rengini belirlemiş ve ona göre ilerlemiş. Seçtiği renk ise pembe olmuş.

DUVARDA Mutfağa renk katması için tek duvar cupcake desenli duvar kağıdı ile kaplanmış. Tereğin arkası ise düz pembe renge boyanmış. Terek ekstra depolama alanı yaratıyor.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR