Bit pazarı stilleri

0

Üç farklı stilden biri ile evinizde geçmişin izlerini sürebilirsiniz.

Retro
Son yılların en popüler stillerinden retro için bit pazarı ve ikici el ürün satan mağazalar en doğru alışveriş adreslerinden. 40-50’lere ait uygun fiyatlı, kanepe ve koltuklar, modern İskandinav stili masalar, sandık ve sandalyelere bir göz atın. Ayrıca ilginç görünümlü fiberglas veya plastik bir abajur, dantelli örtüler, yıldız formlu parlak krom duvar saati ya da ayna ve Sputnik formlu bir sarkıtla dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.


İngiliz kır evi

Sıcak ve davetkar kır evi stili bitpazarı stiline en iyi adapte olan seçeneklerden. Eskinin torna ayaklı göz alıcı ahşap konsolları, döşemesi yıpranmış ama iskeleti hala sağlam kalmış berjerler, porselen biblolar, oyalı tığ işi tombul yastıklar, yağlıboya portre, av sahneleri veya manzara resimleri… Stile dair bitpazarından bulabilecekleriniz…

Shabby Chic
Rachael Ashwell ‘in meşhur ettiği Sahbby Chic aslında bitpazarından çıkan bir stil. Bu yüzden pek çok ürünü pazarlardan bulabilirsiniz. Eski mobilyaları, kırık ve çatlakları onarmadan pastel tonlarda veya beyaz cilayla boyadıktan sonra üzerine eskitme yaparak (ya da yaptırarak) kullanın. Döşemelik için beyaz veya krem, ince kanvas ve koton kumaşlar seçin. Eski örtüleri kılıf gibi de kullanabilirsiniz. Atmosferi kristal avize, taşlı aplikler ve irili, ufaklı pembe ve beyaz gül buketleriyle tamamlayın.

Fotoğraf (en üstte): www.rice.dk

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.