Birkaç dakikada sıcak su

Günümüz mutfaklarının demirbaşlarından sayılan su ısıtıcıları, cam hazneli, renkli ve metal pek çok çeşidi ve ilave özellikleriyle karşımızda…

BİLMENİZDE FAYDA VAR!
1. Mutfağın vazgeçilmezi.
Su ısıtıcılar günümüzde mutfaklarda adeta vazgeçilmez bir hale geldi. Yemeklerde,  bulaşıkta, kahve yaparken ve sıcak su gereksinimlerinde su ısıtıcılar yardımınıza yetişiyor.
2. Cam, çelik ve plastik su ısıtıcıları bulunuyor. Çelik ve cam su ısıtıcıları daha kullanışlı. Erime riski olmadığı için  uzun ömürlü kullanılabiliyor. Çelik su ısıtıcılarında parlak olmayan dış yüzey tercih ederseniz leke ve el izi kalmasını önleyebilirsiniz.
3. Su seviyesine dikkat. Su seviyesini görebilmek için göstergesi olan bir su ısıtıcı tercih edin. Fakat plastik su  ısıtıcılarda göstergenin kenarlarından su sızdırması olabiliyor. Satın alırken buna dikkat etmenizi öneririz.
4. Temizlerken. Su ısıtıcısının kirecini düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Musluk suyunda bulunan mineraller  su ısıtılırken cihazın içinde kireç oluşumuna yol açar. Temizlemede kireç çözücü ya da beyaz sirke  kullanabilirsiniz. Kireci düzenli olarak temizlerseniz kaynama süresi kısalır ve enerji tasarrufu sağlanır. Ayrıca  ısıtıcınız erken bozulmaz ve ömrü uzar.