Biraz bohem, bolca rustik bir oda

Nazlı Kulaksızoğlu’nun, hazırladığı bu yaratıcı sofra ve yemek odasının bizzat kendisi, içerisinde barındırdığı birbirinden güzel fikirlerle ilham veriyor.

Dekorasyonda tek bir tarza bağlı kalmayı tercih etmiyorum, gözüme hoş gelen ve birbirine yakıştırdığım herşeyi kendi tarzımla yorumluyorum. Doğal parçaları daha çok beğendiğim için de rustik ve bohem tarza biraz daha yakın hissediyorum. Evimize ilk taşındığımızda gerekli olan demirbaş eşyaları alıp detayları ‘“kendin yap projelerimle” tamamlamayı planladım. Instagram sayfamı da; yenileme, geri dönüşüm ve dekorasyon çalışmaları yaparken, yaratıcılığımızı kullanarak kendimize özgü bir yaşam hazırlayabilmeyi göstermekti. Tıpkı sizin dergide her ay yaptığınız gibi…

Sonbahar temalı bu sofrada neler yaptığıma gelirsek… Sofradaki aile yadigarı tabakları ve çatal kaşık takımlarını jüt kumaş ve iple yaptığım peçeteler ve runner ile tamamladım. Duvardaki aksesuarları, evdeki iki ayrı boydaki demir çemberlere şeffaf ip ve silikon yardımı ile kokina yaprakları bağlayarak hazırladım. Şişe mumluklar için, parktan topladığım yeşil yaprakları şişelerin içine koydum ve sonra su doldurdum. Ardından büyüklü küçüklü kestiğim mumları ağız kısmına yerleştirdim. Avizeyi ise 2 sene önce istediğim tarzda bulamadığım için ağaç dalı ve halat iplerimi alıp gittiğim elektrikçide çok uygun bir fiyata yaptırdım. Çok sevdiğim büfeyi, çok uygun bir fiyata Letgo’dan satın aldım. Sandalyelere ise, rahatlığı ön planda tutarak ama dekorasyona da uyum sağlamaları için makrome detayı ekledim.

HAZIRLAYAN VE FOTOĞRAFLAR NAZLI KULAKSIZOĞLU