Bir konsol üç işlev

Tek bir konsolla farklı köşeler planladık

Çoğu zaman küçük şeyler ilham kaynağımız oluverir. Hele söz konusu, evi elimizdekilerle yeniden düzenlemek olunca… Siz de buradaki gibi evdeki konsolunuzu, bir karatahta, bir tabure ve sepetler ile çalışma, antre ya da hobi köşesi için yeniden kurgulayabilirsiniz.

Retro konsol, altincicadde.com.

TAHTA+SANDALYE+SEPET
Çalışmak için çok da geniş bir alana ihtiyacınız yok. Size iş programı yapacağınız bir tahta, rahat oturabileceğiniz bir sandalye ve dağınıklığı yok etmek için de depolama üniteleri lazım. Tüm bunlar evin farklı köşelerine dağılmış durumda. O zaman ne mi yapıyoruz? Odanın bir duvarına yerleştirdiğiniz konsolu tahta, sepet ve sandalye ile buluşturuyoruz. İşte çalışma köşeniz hazır!

NOTLUK+TABURE+APLİK
Çocuğunuzun eski odasından kalma bir mantar pano, atıl bir aplik ve artık işe yaramayan ahşap bir tabure. Bu üçlüyü en işlevsel nasıl mı değerlendirirsiniz? Cevap çok kolay: Eğer dikiş ya da boncuk gibi el
işi hobiniz varsa, konsolu oturma odasında veya ana yaşam alanında kurgulayarak mobil bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz. Öneri: Mantar panoyu kumaş kaplayarak dekoratif bir notluğa dönüştürün.

AYNA+PUF+KOVA/SAKSI
Evin giriş noktası antreye yeni bir enerji katmak için yatak odasından çıkan eski aynayı, eski pufu ve birkaç kovayı mevcut konsolunuz ile kombin yapabilirsiniz. Eğer konsol ayna ile aynı stilde değil diye endişeleniyorsanız sadece rengini değiştirerek tıpkı buradaki gibi endüstriyel stilde bir konsolla harika bir kontrast yaratabilir ve antreye çarpıcı bir hava kazandırabilirsiniz.

Mozaikli tabure, Tepe Home. FJjalla karton kutu, Malarna planlama tahtası ve Fjallberghet sandalye, Ikea. Hasır tepsi, yapay kaktüsler, renkli sepetler, Porland. Terrarium fanus, Mudo Concept. Seramik vazo, Crate&Barrel. Saat, Marks&Spencer. Colours Tutti masa lambası, Koçtaş. Cove halı, Enza Home. Silikonlu iç cephe boyası Kıvılcım 295, Filli Boya.
Tablo, Papaja saksı, Pembe kutu, Kutu seti, boya kalemleri, defterler, aplik ve notluk, Ikea. Pembe örtü, Çiçek, Chakra. Vazo, Marks&Spencer. Kalp tabure, Tepe Home. Yolluk, Crate&Barrel. Tel sepet, Porland. Battaniye, Paşabahçe. Mavi battaniye, Linens. Çiçekli defterler, boya kalemleri, yün boyunluk, Accessorize. Rash Abby Rose 3 koleksiyonu duvar kağıdı, HannaHome.
Kvart spot lamba, Socker kova/saksı, Ung ayna, Ikea. Yeşil vazo, cam fener, Barrato puf, Mudo Concept. Katlı servis,”Home” yazı, çerçeve, ahşap oymalı kutu, yapay çiçekler, Tepe Home. Metal çerçeve, Zara Home. Kulplu sepet, H&M Home. Kelby sepet, tel sepet, Crate&Barrel. Metal saksılık, Paşabahçe. Çerçeve, Linens. Ikat halı, Enza Home. Örgü eldiven ve atkı, Penti. Örgü ev ayakkabısı, Accessorize. Silikonlu iç cephe boyası Funda 185, Filli Boya.

 

 

 

 

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI EZGİ AĞGÜL