Bir komodin kadına bir komodin erkeğe

Yatak odasının pratik düzen yardımcıları komodinler, stilleri aynı olsa da kadın ve erkek için birbirinden ayrılıyor. Herkes kendi zevkini yansıtıyor, kendi düzenini kuruyor.

MASKÜLEN RETRO

Dafne kumaş başlıklı baza, Yataş. Nancy Bench puf, Tepe Home. Pamuk saten nevresim takımı,pembe battaniye, Linens.

Erkeğe göre
Form olarak daha maskülen bir stil olan retroyu yatağın erkeğe ait tarafına uygularken fazla zorlanmazsınız. Ancak her iki tarafın da birbirinden kopuk olmaması için renk bütünlüğüne dikkat edin. Turuncu, turkuaz mavi ve koyu sarı tonları arasında yapacağınız geçişler bunu sağlar. Ayrıca battaniye ve örtüde çizili desenlerle kombinleyin. Abajur: Tarzı yansıtan yuvarlak formlu küçük bir abajurla mükemmel uyumu yakalarsınız. Duvarda: Stilinen dikkat çeken özelliklerinden biri çizgisel detayların mükemmel kullanımı. Bu yüzden daha illüstratif tablolarla erkek tarafının duvarlarını süsleyebilirsiniz. Dekorasyon: Odanın erkek bölümünü yatağın üzerine atacağınız çizgili bir örtü, maskülen hatları ortaya çıkartan biblolar ve bir saat ile tamamlayabilirsiniz.
Sarı yastık kılıfı, Çizgili örtü, Zara Home. Cam ahtapot, Paşabahçe. Leylan masa lambası, saat, Koçtaş. Pawel Krol Plane ve Robot tablolar, CarreD’Artistes. PS 2014 çekmeceli sehpa, Ikea.

Kadına göre
Yatak başında daha feminen ve eğlenceli bir komodin ve abajur gibi asacağınız bir sarkıt, kadının yaratıcılığına da vurgu yapar. Yatağı renk bütünlüğünü bozmadan ama retronun neşeli, canlı desenlerinde yastıklarla süsleyin. Duvarda: Stili bozmayan yalın formlu raflar asabilirsiniz. İçlerine retro desenli kutular, vazolar yerleştirerek süsleyin.
Takı askılığı, English Home. Deniz kabuğu, Apachi yaprak motifli yastık, Paşabahçe. Metal sepetler, Philips Friends sarkıt, Koçtaş. Sarı vazo, Marks&Spencer. Valje raf, Kvittra kutu, Gaser yolluk, mavi yastık, Vettre tekerlekli komodin, Ikea.

FEMİNEN VİNTAGE
Dafne kumaş başlıklı baza, Yataş. Leron nevresim, Leron yastık kılıfı, Spotsyastık kılıfı, Arden yatak örtüsü, Astrid yatak örtüsü, EnglishHome. Oval puf, Maxxdepo.

Erkeğe göre
Romantik vintage stilini yatağın erkeğe ait tarafına adapte ederken motiflere ve renklere dikkat edin. Pembe ağırlıklı bir yatak odasında maskülen çizgiyi doğal tonlarla yakalayabilirsiniz. Yatağın kadına ait kısmının tersine, ham keten kumaştan, yazılı, geometrik ve baskılı desenler tercih edin. Abajur: Başucu aydınlatması için stilden fazla kopmadan ama daha nötr formlarda seçimler yapın ve düz metal ayaklı bir abajur tercih edin Duvarda: Yatağın kadına ait tarafıyla dengeli olması için duvarda ana renk temasına uygun tonlarda raf üniteleri kullanabilirsiniz. Bunlar başucu kitapları için de alan yaratır.
Yeşilbattaniye, Cards kılıf, Zara Home. Yazılı keten kılıf, H&M Home.Koton pike, Linens. Ekoseli yastık, Tepe Home. Cam saat,Marks&Spencer. Skeby abajur başlığı, Kvittra kutu raflar, Ikea.Pembe fırfırlı vazo, Paşabahçe. Doncieux komodin, Maxxdepo.


Kadına göre
Çiçekli ve nakışlı tekstiller, pastel renkler ve güllerle süslenmiş bir başucu… Feminen stillerden vintage, yatak odasında romantik bir hava yaratır. Duvarda: Yatak başı duvarına romantik bir vurgu yapan ve modern çizgilere sahip bir tablo ile yatağın erkeğe ait tarafından soyutlamamış olursunuz. Dekorasyon: Stilin öne çıkan çiçeği elbette gül. Mevsimine göre taze olanlarını küçük bir vazoda sergileyin. Dekoratif kutularsa ekstra depolama için ideal.
Aslı Kutluay Unutmam Seni isimli tablosu, Carre D’Artistes. Etamin güllü yastık, ferforje askılıklar, Tepe Home. Fenerler, taşlı çerçeveler, Paşabahçe. Püsküllü yastık, keten yastık, Marks&Spencer. Pembe battaniye, H&M Home. İkili kase, pembe gül sepeti, Linens. Çiçekli kutu, Koçtaş. Gaser yolluk, Ikea. Ferforje sehpa, Zara Home.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI EDA GÜRER