Bir Bodrum evi

Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda denizin sükunetini adeta içeriye davet eden bir evdeyiz. Sade ve açık renklerin hakimiyetindeki bu evde kalabalık ve çok neşeli bir aile yaşıyor.
Villa iki katlı. Giriş katta büyükçe bir veranda ve üst katta yatak odasının açıldığı geniş bir veranda bulunuyor.  Toplamda beş oda ve bir salondan oluşuyor. Ailenin dört çocuğu var. Ev sahibesi evde üç erkek çocuk  olmasından dolayı her zaman hareketli bir hava olduğundan, evin trafiğinin de oldukça yüksek olduğundan  bahsediyor.
Evin geneline kır evi stili hakim. Ev sahibesi bu stilin onun için Bodrum gibi yazlık bir evde vazgeçilmez  olduğundan bahsediyor. Provans atmosferi iç mekanların tamamına hakim. Bu pastel tonlu fonu seçkin  aksesuarlar tamamlıyor. Detayların pek çoğu çiftin yurtdışı seyahatlerinden. Karı koca seyahat etmeye  bayıldıklarını söylüyorlar. Evde iç mekanlar kadar dış mekanlar da düşünülmüş. Bodrum’da neredeyse iç  mekanlarda hiç vakit vakit geçirilmiyor. Bu sebeple hem bahçe hem de alt ve üst veranda geniş bir alan kaplıyor. Alt katta güneşlenme terası ve yemek ile oturma grubunun yer aldığı bir veranda var. Teras komple çimle kaplı.  Üst katta yer alan veranda da alt kattaki ile hemen hemen aynı büyüklüğe sahip.

Antre: Antredeki şık oymalı dresuar Mudo Concept’ten alınmış. Ayna Taş Design marka. Çiçekler Beşiktaş KUK’tan. Taş vazo Ortaköy’de bir dükkandan alınmış.

Mutfak: Provans tarzı mutfak Nolte’nin. Avizeyi Nişantaşı’ndaki Vent Du Sud mağazasından almışlar. Saat Layla  Dekorasyon. Mutfaktaki yemek masası ve sandalyeler oturma odasındaki mobilyalarla beraber Coastal Homes’dan alınmış.

Müzik köşesi: Müzik köşesinde rahat berjerler yer alıyor. Her ikisi de Mudo Concept’ten. Ev sahibinin en büyük  tutkusu müzik. Burada yer alan ses sistemi için neredeyse bir servet harcanmış. Ses sistemi Extreme Audio’dan. Patchwork halı Apex marka. Deniz kabuğu baskılı tablolar İtalya’dan.

Salon: Salonda yer alan konforlu kanepe sipariş üzerine yaptırılmış. Perdeler Müge Krespi’nin imzasını taşıyor.  Sehpa ve dresuar Coastal Homes. Patchwork halı ise Beymen Home’dan alınmış.