Bir balkon hikayesi

Morun en güzel tonlarıyla evleri ve balkonları süsleyen lavantalardan yola çıktık ve Elçin Onat’ın balkonunda öncesi ve sonrasıyla bir hikaye yazdık.

Evim dergisi olarak, Kemerburgaz’ın sayfiye noktalarından bir siteye, Elçin Onat’ın balkonuna konuk olduk. Çiçekleriyle, birbirinden neşeli aksesuarlarla yaşayan bir yer. Ev sahibesi bambaşka bir mesleğe sahip olmasına rağmen içinde hep bir dekorasyon aşkı barındırıyormuş.

1. Serin lezzetler
Akşamüzeri soğuk bir şeyler yudumlamak üzere balkon hazır. Menüde lavantalı kurabiyeler ve konuklar için hazırlanmış sürprizler var.
2. Yaratıcılık sınır tanımaz!
Saksıları içecek servisleri için kullanabilirsiniz. Saksıların etrafını mor renkli kurdelelerle süsleyerek onları daha da dekoratif bir hale getirebilirsiniz.
3. Lavantanın rengi
İçeceklerin içine karıştırma çubukları koyabilir, onları da lila renkli fistolarla süsleyerek lavanta konseptini tamamlayabilirsiniz.
4. Lavantalarım burada!
Balkondaki lavantaları sergilemek için lavanta motifli metal ya da hasır çiçeklikler şık bir alternatif. Duvar tipi olursa yer de kazanırsınız.

Bunu biliyor muydunuz?

Atlas Okyanusu adalarından Akdeniz çevresi ülkelerine ve Hindistan’a kadar uzanan geniş bir alanda yetişen lavanta ailesinin üyeleri; çalı görünümlü, toplu başak biçiminde mavi, morumsu ya da kırmızı çiçekler açan bitkilerdir.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR