Bilmeniz gereken 6 mobilya trendi

Sonbahara girdiğimiz bugünlerde popüler olan 6 dekorasyon trendinden kendinize uygun olanı evinize taşıyabilirsiniz.

İhtişam
Sadeliği ön plana çıkaran akımlara paralel olarak görkemli mobilyalara, sofistike renklere, zengin materyallere ve çarpıcı kıvrımlara olan eğilim de artıyor. İhtişamdan vazgeçemeyenler için dikkat çekici detaylar dekorasyondaki yerlerini alıyor.
Metalik deri
Parıltılı deri kumaşlar özellikle klasik formlu mobilyalar üzerinde yeni bir stil yaratıyor. Ağırbaşlı şıklık için tercih edilen bu tip döşeme kumaşları evlerine göz alıcı bir hava katmak isteyenler için ideal.
Özel döşemeler
Koltuk döşemelerinde kişiye özel olarak üretilen tasarımlar dikkat çekiyor. Kişinin isteği üzerine sipariş edilen koltuklar, ‘showroom’ dekorasyonu yerine orjinal pli ve kıvrımlı döşemeleriyle fark yaratmak isteyenlerin tercihi oluyor.
Büyük yemek masaları
Yemek odasında ya da salonlarda yer alan yemek masaları kalabalık arkadaş ve aile toplantıları için vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru. Odanın odak noktasını oluşturacak ölçülerde büyük yemek masaları geniş oturma alanı sağlamasının yanısıra artık çoğunlukla göze de hitap eden detaylar taşıyor.
Yerden kazandıran çözümler
Küçük alanlar için birçok akılcı dekorasyon fikri ve çözüm önerileri gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Şehirlerde yaygınlaşan küçük metrekareli ve stüdyo tipi dairelerle artan bu eğilim en az alandan dekoratif anlamda maksimum fayda sağlanmasını amaçlıyor.
Yeşil ve güzel
Mobilya ve dekorasyon eğilimlerinde doğal malzemeler kullanılarak üretilen mobilyaların daha fazla tercih edilmesi çevre dostu yeşil üretim metotlarının giderek daha da artacağı anlamına geliyor.

Fotoğraflar: Polyvore, Unique Home Stays