Beylikdüzü’nde modern art deco tarzda bir dairedeyiz

Evim ile Ev Turu olarak bu hafta yine Beylikdüzü’ndeyiz. Nihan Önerli’nin; dekorasyonunda modern, art deco tarzını uyguladığı 125 metrekarelik dairesine olan ziyaretimize eşlik etmeye davetlisiniz.

Ev sahibi Nihan Hanım, dekorasyona olan ilgisini şöyle anlatıyor: “Aslında ben bu evi dekore ederken herhangi bir stil kaygım olmadı. Kendimi şu şekilde değerlendiriyorum; kendim bu döneme aidim ama kalbim geçmişte atıyor. Bu nedenle evde daha çok modern detayların ortasında vintage odak noktaları görebilirsiniz.”

Evde en fazla dikkat çeken unsurlardan biri çok fazla heykel kullanılması, sanatsal objeler ve tabloların yer alması. Metalik yüzeyler de yine dikkat çeken unsurlardan…

Bu heykel ve sanat merakı ile ilgili ev sahibi şöyle konuşuyor: “Ben İngilizce öğretmenliği mezunuyum. Herhalde derslerin de etkisiyle biraz rönesans dönemi, tarihi ve mimarisine ilgi duydum. Bu nedenle heykelleri ve tabloları sıklıkla görebilirsiniz.”

Evde mesafeli bir duruş yok. Sıradışı bir tarzı var. Ev sahibi dokuları kullanmayı çok seviyor. Zeminde ahşap sıcaklığı görülüyor. Mobilyalarda monokrom bir renk kartelası tercih edilmiş.

Kitaplıkta modern endüstriyel bir stil oluşturulmuş. Pirinç malzemeler bu alanda çokça görülüyor. Vivense’den alınan kitaplığın farklı yükseklikte rafları olması ev sahibinin daha rahat obje yerleştirmesini sağlamış.

Evin konuk odası aynı zamanda giysi odası olarak da kullanılıyor. Burada yine sıra dışı bir seçimle karşı karşıya kaldık. Derli toplu görünen bir açık dolap sistemi oluşturulmuş. Ev sahibi kapalı sistemi çok sevmediğini ve kombinlemeyi sevdiği için bu şekilde tercih etmiş.

Bu odada da yine salondaki renk kartelasına benzer seçimler yapılmış. Naturel malzemeler siyah ve beyaz ile kombinlenmiş. Bu da evde bir bütünsellik sağlamış.

Bu odada da yine sanatsal dokunuşlar dikkat çekiyor. Büstler odanın çeşitli alanlarında konumlandırılmış.

Yatak odasında sade bir görüntü yer alıyor. Büstler ve tablolar bu odada da dikkat çeken detaylardan…

Mutfakta kahve tonları hakim. Mutfak dolapları doğal ahşap dokulu kaplama olduğu için uyum yakalanmış. Ev sahibi mutfak tezgahının üzerinde çok fazla aksesuar kullanmayı sevmediğini, daha çok objelere yer vermeyi tercih ettiğini ifade ediyor.

Yazın açık raflı bir dekorasyon yapmayı planlayan ev sahibi, kapalı dolapları tercih etmediğini söylüyor. Mutfak zemininde vintage bir halı yer alıyor. Duvarlarda pirinç aplikler yer alıyor ve duvarlar fransız duvar şeklinde yaptırılmış.

Balkon küçük olsa da çok samimi, iki kişilik bir köşe oluşturulmuş. Alanı daha davetkar bir hale getirmek için üzerine panç görünümlü kırlentler ve yapay postlar atılmış.

Ev turunun devamını Evim Dergisi Youtube Kanalı’ndan izleyebilirsiniz.

Ev turu: Çeşme’de samimi ve doğal bir bağ evindeyiz