Beyaz ve gri ev

Ankara Çankaya’da Kaya çiftinin evindeyiz. çift evlerini mimar Aslı Uğurlu’dan da yardım alarak baştan yaratmış. Evin ana renkleri beyaz ve griyi mavi, pembe ve kırmızı tamamlıyor.

Evin salonunda duvar ve mobilyalarda beyaz ve gri renklere yerverilmiş.Duvarlarda beyaz tuğla tercih edilmiş. Salon ağırlıklı olarakIkea’dandöşenmiş.

Deniz Nadirler ve Emre Kaya çiftinin Ankara’daki evlerine konuk olduk. Beyaz rengin, odalara göre gri, kırmızı, pembe ve mavi ile buluştuğu bu ev Ankara’nın en merkezi yerlerinden birinde, Çankaya’da bulunuyor. Eve taşınmadan önce bir inşaat süreci geçirmişler. Evin uzun bir koridoru, bolca lambrisi, büyük bir salonu ve küçük odaları varmış. Her yer kahverengi imiş. Tüm eve tadilat uygulanmış. Lambriler sökülmüş, beyaz tuğla duvar yapılmış. Yerlere masif parke ve karo döşenmiş: “In Parc Mimarlık Aslı Uğurlu ile çalıştım. Evin yeni planı çok kullanışlı, hantal görüntüden kurtuldu, vestiyer, soyunma odası, salona açılan mutfak çözümleriyle evin ana kullanımı değişti.”

Tadilat ve dekorasyonun çıkış noktası beyaz renk, ebeveyn yatak odasında pembe ile, evin minik üyesi Ozan’ın odasında ise mavi ile buluşmuş. Ebeveyn yatak odasının bir duvarında yine beyaz tuğla duvar uygulamasına yer verilmiş. Tekstil ürünleri ve tekli koltukta ise pembe renk tercih edilmiş.

Çocuk odasında kullanışlı bir sedir tercih edilmiş. Bu odada Ikea ve Mothercare ürünlerine yer verilmiş.

Yemek bölümü mutfak kapısının önünde yer alıyor. Mutfakta da sabah kahvaltıları için bir ada ünite oluşturulmuş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR