Beyaz bir mutfak

Hayallerinizde hep bembeyaz, ışıldayan bir mutfakta çalışmak varsa şık, işlevsel ve parlak önerilerimizden
birkaçını deneyerek bu dileğinize kavuşabilirsiniz.

Set arasını son dönem oldukça moda olan beyaz kiremit formlu seramiklerle (metrotiles) döşeyerek mutfağa beyaz bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Mozaikten daha büyük ebatlı bu seramikler hem gözünüzü daha az yorar hem de pahlı kenar dönüşleri sayesinde görüntüyü yumuşatır. Ayrıca beyaz renk dar mutfaklarda set arasını daha geniş gösterir. Farklı seçenekler bulabileceğiniz metrotile fiyatları 29,99 TL./m2 ile 127 Euro/m2 arasında değişiyor. Ayrıca diğer rölyefli veya düz seramik karolar ya da cam mozaik de uygulanabilir.

Parlak ya da mat yüzeyli mutfak dolaplarını geleneksel beyaz eşya ile kullanarak mutfakta sofistike vintage stilini uygulayabilirsiniz. Beyaz renkli elektrikli cihazlar çelik olanlara göre çok daha feminen ve romantik bir görünüm yaratır. Ayrıca beyaz hijyen ve temizliğin de rengi olduğundan küçük elektrikli cihazlarınızı da beyaz seçerek bu  etkiyi güçlendirebilirsiniz. Ancak kendinizi sadece klasik stillere odaklamayın. Beyaz cihazlar modern bir mutfakta da oldukça yalın veya minimal stili destekler.
Mona mutfak, Lineadecor.

Parlak yüzeylerde beyaz diğer renklere göre her zaman aydınlık bir etki yaratır. Tezgah yüzeyinde parlaklık  istiyorsanız sırlı seramik ya da emaye kaplama döküm eviyeler kullanabilirsiniz. Daha modern ve mat bir görünüm  seviyorsanız silgranit eviye de kullanabilirsiniz.
Liberamente mutfak, Scavolini.

Siyah ve beyaz kontrastı her zaman işe yarar. Modern bir tarzınız varsa bu iki rengi kullanarak şık ve farklı bir  uygulama yapabilirsiniz. Mutfağı parlak paslanmaz çelik ve füme cam detaylarla zenginleştirin.
Lydia&Baia mutfak,  Kelebek.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL