Beş çayı çiçek açtı

Çiçekler hepimizin vazgeçilmezleri arasındadır! Bu kez beş çayını hem desenleri hem de kokularıyla taçlandırıyorlar.

Şimdi bu sandalyeyi ne yapmalı?
Malzemeler: Renkli şeritler
Yapılışı: Çiçekler çok romantik bir etki yarattığı için biz beraberinde pudra renkli şeritleri tercih ettik. Şeritleri sandalyenin yüksekliğini ölçerek uygun ölçüde kesin. Sandalyenin sırt kısmına bağlayarak masa dekorunuza farklı bir atmosfer katabilirsiniz.
Zorluk Derecesi: Kolay Süre: 10 dk., Maliyet: 15 TL.
Sandalye ve renkli şeritler, Ikea. Yastık, Koçtaş. Buket, Vesaire.

Taş yerinde ağırdır!
Sofranızı dekore ederken her zaman her şeyi satın almak zorunda değilsiniz. Basit objelerle de harikalar yaratmanız mümkün!
Malzemeler: Taş, boya, fırça, şekilli delgeç ya da sticker. Eğer yoksa internetten indirebileceğiniz fotoğrafları bir kağıda basarak da istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.
Yapılışı: Masanızda ağırlıklı olan renk hangisi? Bu rengi tonlayan bir boya ile taşınızı boyayın. Kuruduktan sonra üzerine renkli kağıtları şekilli delgeçlerle delerek ya da hazır bir sticker’ı taşınıza yapıştırarak masanızda isimlik olarak kullanabilirsiniz.
Zorluk Derecesi: Kolay Süre: 30 dk. kuruma 2 saat Maliyet: 17 TL.

Sıkıldım ben bu servislerden’ diyorsanız…
Çatal-bıçak servislerini sadece sap kısımlarını boyayarak nasıl baştan yaratabileceğinizi bir tahmin edin.
Malzemeler: Çatal-bıçak seti, renkli akrilik boyalar, cam cila, fırça, su, boş kaplar, eldiven, maskeleme bantı.
Yapılışı: Maskeleme bantlarını eşit olacak bir biçimde çatal-bıçak saplarına yapıştırın. Akrilik boyayı ince uçlu bir fırça yardımıyla saplara uygulayın. Akrilik boya tam olarak kuruduktan sonra üzerine cam cila sürün. Cam cila kuruduktan sonra maskeleme bantlarını sökebilirsiniz.
Zorluk Derecesi: Kolay Süre: 3 Saat, kuruma: 1 gün Maliyet: 45 TL.
Eldiven, boya, maskeleme bantı, cam cila, fırçalar, Koçtaş.

Maskeleme bantının uygulanışı ile ilgili küçük ipuçları
• Eğer maskeleme bantlarını doğru ölçü almadan yapıştırırsanız her renk farklı bir noktadan başlayacaktır. Eğer simetri sizin için önemliyse bu noktaya dikkat etmeniz gerekir.
• Maskeleme bantlarını boya kurumadan önce sökmeye kalkarsanız boyanın dağılmasına neden olursunuz. Bu sebeple bantı mutlaka boya ve cila tam anlamıyla kuruduktan sonra çıkarmalısınız.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR YAPIM ASİSTANI CEM BOZAN