Bembeyaz dengeler

Zaman zaman ona pastel renkler eşlik etse de bu evde beyaz hakimiyetini sürdürüyor. Gizem-Barış Özgenci çifti evlerinde aradıkları huzuru bu rengin dinginliğinde buluyor.

Gizem-Barış Özgenci yeni evli bir çift. Ankara Emek’teki 100 metrekarelik evlerinde bembeyaz bir dünya yaratmışlar kendilerine. Genç çift 2015 yılının Mayıs ayında taşındıkları evlerinin aydınlık olmasına özellikle dikkat etmiş. “Yerler, duvarlar, kapılar mutlaka beyaz, pencereler ise yere kadar olmalıydı” diyor Gizem Hanım.

Gizem Hanım evinin genelinde çok sevdiği country tarzı yansıtmaya çalışmış. Mobilyalarda da ağırlıklı olarak krem ve beyaz renklerini tercih etmiş. Beyaz ve kreme mevsimlere göre farklı renklerde yastık ve aksesuarlar eşlik etmiş. Salondaki mobilyalar Özkay Mobilya’dan alınmış. Aksesuarlar ise Ikea, Madame Coco, Euroflora, Paşabahçe, Tepe Home’dan. Duvardaki saat ise Kayra Avize’den.

Evinde kır havası estirmek isteyen Gizem Hanım eşyalarını da ağırlıklı olarak beyaz renkte seçmiş: “Beyazı tercih etmemin en önemli sebebi ruh halime ve mevsime göre yastık ve aksesuarlarla oynayarak evime başka başka havalar katabilmekti. Bu sayede farklı konseptleri rahatlıka uygulayabiliyorum”.

Ev sahibesi evinin dekorasyonunu kendisi yapmış, ona bu konuda annesi ve ablası da yardımcı olmuşlar.


Evin girişinde bir keyif köşesi planlanmış. Giriş kapısının tam karşısındaki duvara çerçeveler asılmış ve içlerine çiftin siyah beyaz fotoğrafları yerleştirilmiş. Kolçaklı bir sandalye ve sehpa ile de minik bir oturma köşesi oluşturulmuş.

Çalışma masası işlevsel olduğu için özellikle tercih edilmiş. Mobilyalar Özkay Mobilya’dan.

Mutfaktaki oturma bölümünde beyaz pastel pembe ile buluşmuş. Bualandaki aksesuarlar Esse, English Home, Ikea ve Madame Coco’danalınmış.

Yatak odasındaki aksesuarlar Madame Coco’dan alınmış. Abajur ise Kayra Avize’den.

Yatak odasında dinlendirici ve sakin bir ortam oluşturulmak istenmiş. Beyaz burada mavi ile buluşmuş. Bu odanın mobilyaları da Özkay Mobilya’dan alınmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR