Banyoyu güzelleştirme zamanı

Aynı renkler, aynı malzemeler ve benzer yerleşim planları… Bir banyoyu sıkıcı havasından kurtarmak için 10 farklı önerimiz var.

Banyoda depolama sorunu çıkabilir. Bunun için pratik ve görsel olarak da dekoratif çözümler uygulayarak banyonuzu tekdüze görünümünden kurtarabilirsiniz. Ahşap merdivenler, tekerlekli sebzelik rafları, askılı sepetler ilk akla gelenlerden birkaçı.
Lene Bejer.

Banyo dolabının çekmeceleri çok fazla dağılıyor ve kirleniyorsa çekmece içi düzenleyiciler yerleştirin. Hatta bunu kendiniz de yaptırabilirsiniz. İnce suntalardan ölçüye uygun kestireceğiniz kalın çıtaları birbirine çakarak kutu oluşturmanız yeterli. Böylece tozlandığında çıkartıp kolayca yıkayabilirsiniz de.

İkea.

Müstakil evlerde banyo pencereleri standarttan uzun olabiliyor. Bu tarz bir pencereniz varsa ışığı kesmek yerine sabit brizlerle kısa perdeler asabilirsiniz.
Olga perde (90xh:30 cm): (adet) 14,90 TL., Bonprix.

Küvetin yanında konumlanan bir sandalye veya tabure havlulara kolayca ulaşmanızı sağlar. Üzerine yerleştireceğiniz minderlerse banyoya dekoratif anlamda farklı bir hava kazandırır. Bu tarz sandalyeler için Habitat, İkea ve Tepe Home mağazalarına bakabilirsiniz.

~
Banyonuz da, yatak odası veya salon gibi sanatsal dokunuşları yansıtacağınız bir yer olabilir. Küvet veya lavabo yanındaki duvarı ve pencere kenarlarını bunun için organize ederek neşeli figürler, doğa resimleri ya da aile hatıralarını yerleştirin.

Duş alanını banyo içinde kesmeden bölmek için duş köşesini zemine sıfır bir tekne ve cam panellerle geçebilirsiniz. Cam panelleri sürme yaptırarak sadece istediğiniz alanı da kapatabilirsiniz.

Cam panelli duş teknesi, Vitra.

Bildiğimiz ayaklı bir askılık banyoda bornoz ve havlular için şık bir askılığa dönüşebilir. Ahşap, klasik formlu, krom ya da ferforje modelleri deneyebilirsiniz. 
Lene Bejer.

Birkaç dekoratif vazo, kase ve kutu banyoda makyaj malzemeleri, pamuk ve fırçalar için kullanılabilir. Ayrıca vazoya mis kokulu taze çiçekler yerleştirerek banyoda biriken nem kokusunu da giderebilirsiniz.

Küvet alanında raf için yer yoksa duvara takacağınız kancalara pamuklu filelerden birkaç tane asarak duş jelleri, şampuan, sabun ve banyo lifleri için düzenleyebilirsiniz. Fileler pamuklu olduğundan ıslansa da sorun olmayacaktır.

Bir duvarınızı seramiklerini sökmeden de duvar kağıdı kaplayabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek şey duvar kağıdının neme ve suya dayanıklı olması. Desen seçiminizi banyonuzun genişliği ve aldığı ışık miktarına göre belirleyebilirsiniz.

Victoria Lane serisi, Lot.