Banyoda zebralarla kırmızı dönüşüm

Son güncelleme:

Banyoda kırmızı ile dönüşüm oldukça şık oldu. Bu küçücük banyo, Zuhal Ufuk’un imza attığı değişim projesiyle çok daha çarpıcı ve aydınlık bir görünüme kavuşurken, yaz renklerine de bürünmüş.

Zuhal Hanım Erenköy’deki bu evin küçük banyosunu 8 yıl önce yenilemiş, ama aklında hep bu mekan için duvarda zebra figürleri kullanmak varmış. Yıllar sonra gerçekleştirme öyküsünü şöyle anlatıyor:

ZEBRA DESENİ DUVARA NASIL YAPILDI?

“Kişiye özel tasarım yapan @stenciltasarım’dan zebralı bir stencil istedim. Üç farklı zebra deseni hazırladılar. Desenin bir de boş hali çalışıldı, böylece duvarda boyutlu bir çalışma yapabildim. Duvarları @isinmumcuartisan duvar boyasının Aleda rengiyle kırmızıya boyadım. Sonra stencil’lerin boş halini duvara maskeleme bantıyla yapıştırarak, Xanthos rengiyle önceden tasarladığım yerleri beyaza boyadım. Sonra üzerine yine aynı markanın Soma rengiyle ikinci stencili yapıştırarak siyaha boyadım.”

APLİKLER VE AYNA

Kadıköy’deki antikacılar sokağından alınan apliklerin şapkaları duvarla uyumlu olsun diye maskeleme bantıyla çizgili bir şekilde siyah-beyaza boyanmış. Ayna ise bu alana özel ölçülerde Bauhaus’ta yaptırılmış.

Evim Dergisi Eylül 2019
HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: BANU ŞAHİN

Eski bir misafir tuvaletinin şık dönüşümü! İşte öncesi ve sonrası