Banyoda oryantal esintiler

Doğu’dan esintiler taşıyan bir banyonun hissettirdiği ahenkli ve eklektik duyguları seviyorsanız bu seçimler sizin için…

Fantasia Seramik.

ÖNERİLER:
– Tamamı tuğla olan duvarları antika panjurlarla süsleyebilirsiniz.
– Küvetin üzerine asabileceğiniz bir Fas işi avize, desenli ışığı mekan boyunca dağıtır.
– Küvet ve duş alanının etrafına akıllıca yerleştirilmiş mozaik fayanslarla mekanı boğmadan hoş bir etki elde edebilirsiniz.
– Brezilya menşeli geri dönüştürülmüş şık, kiraz ahşap zeminler, banyoyu sıcak ve davetkar hissettirir.
– Etnik kilimler, aksesuarlar ve bitkiler dekorasyonu tamamlar.
– Duş önüne yumuşak dokulu peştemal, havlu ve bornozlar asabilirsiniz.
– Mekanınız müsaitse hamam tipi bir banyo tasarlatabilirsiniz.
– Taş lavabolar, çini seramikler, ottoman stili bronz armatürler, mozaikler, peştamaller, bakır fenerler, taslar ile banyoda Fas stilini yansıtabilirsiniz.

DOĞRU ADIMLARI ATMAK İÇİN
Bu stilde bir banyo için iç mimar Julia Sandetskaya ve Polina Zaika’nın tavsiyelerine göz atın!
Yapın
• Dağınıklığı önlemek için aksesuarları en aza indirin. Kaliteli donanımdan başka, sağlık ve huzur ortamı yaratmak için sadece birkaç basit eşya seçin. Tüm ihtiyacınız olan bir mum, bir ahşap tezgah ve iyi bir kitap.
• Bir renk düzeni seçmeden önce ikliminizi düşünün. Maviler, yeşiller ve ışık renkleri ya da kırmızılar, sarılar ve morlar sizin için destekleyici olabilir.
• Sıcaklık eklemek için desenleri ve dokuları kullanın. Sıra dışı tekstiller ve organik maddeler resmi bir görünümü önler ve banyoyu vakit geçirmeyi sevdiğiniz bir yer haline getirir.
Yapmayın
• Beyazın sizin için tek seçenek olduğunu düşünmeyin. Koyu, yumuşak gölgeler sunan doygun renkler, küçük bir banyoyu daha büyük ve dinlendirici bir şekilde samimi hissettirir.
• Gerekli ahşap koruyucuları kullandıktan sonra ahşap zeminden korkmanıza gerek yok. Ahşap, çıplak ayağınızın altında harika hissettirir.
• Bir iç mimara danışmak konusunda tereddüt etmeyin. Boya, mimari eksiklikleri gizleyemez. Uzmanlık, radikal bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan en kötü odaları bile düzeltebilir.

Allaturca serisi, Ege Seramik. Karina armatür serisi, Kale. Affari of Sweden.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN