Balkonlar sahile indi!

Balkon keyfinizi artırmak için sizi ufak bir gezintiye çıkartıyoruz. Bakalım hangi sahilde durmak isteyeceksiniz?

MİDİLLİ
Ege’nin bu küçük adasına hakim olan sımsıcak ve samimi atmosfer için bir hamak yeter. Tabii içini bolca yastıkla doldurmayı, yere hasır minderler atmayı ve yanınıza plaj çantanızı almayı unutmayın.

Özgürlük duygusu
Kulplu ve körüklü yer minderleri dar alanlarda oldukça pratik oturma alanları yaratıyor. Üstelik istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz de.

Pipetli meşrubat bardakları, Marks&Spencer. Pamuk hamak, metal fenerler, şemsiye, büyük krom fener, sarı tabure, etnik yastık, Koçtaş. Sonata koltuk, melamin tepsiler, Mudo Concept. Nipprig rattan halı, Helgonört keten yastık, Socker saksılar ve şapka, Nipprig hasır minderler, Ikea. Lacivert nakışlı yastık, fincan, Boyner Evde. Bereket kuşları, havlu, English Home. Çıpa yastık, Home Sweet Home. Yüzde 100 pamuklu örtü, Zara Home. Çekimde kullanılan sardunya, ortanca, begonya ve diğer bitkiler, Şahlan Fidanlık.

Fark yaratın
Klasik bir kilim yerine, küçük yollukları birbirini kısmen örtecek şekilde bir arada sererek zeminde fark yaratın.

Çift taraflı koton kilimler, Koçtaş. İpli yer minderi, Lisa Corti. Üzeri kabartma desenli tabure, etnik tepsi, yeşil kutu, Zara Home. Tekli demlik seti, Güral Porselen. Cam şamdanlar, Porland. Koton terlik, English Home. Renkli meşrubat bardakları, Mudo Concept. Fuşya çiçek mumluk, Boyner Evde. Sarı laleler, Home Sweet Home.

İyi fikir
Balkonda duvar alanı yaratmak için dekoratif ahşap pergolaları kullanabilirsiniz. Hazır olarak satın alacağınız gibi özel ölçü de yaptırılabiliyor. Ayrıca üzerine kancalarla pek çok şey asarak işlev de kazandırabilirsiniz.

İSKANDİNAVYA
Kuzeyin bol beyazlı sahil kentlerinde küçük bir teras hayal edin. Yalın ve karmaşadan uzak, sakin bir köşe rahatlatıcı bir etki yaratır. Portatif şezlong ise bu terasın değişmez elemanı.

Larissa oturma seti, kilim, Mudo Concept. Vasman şezlong, Samso şemsiye, Marius tabure, kırmızı minder, uzun yastıklar, sulak, saksılar, Rotera fenerler, Ikea. Renkli yastık kılıfı, H&M Home. Renkli yer minderleri, kırmızı yastık, seramik saksı, şişe mumluklar, Koçtaş. Top şişe, Zara Home. Beyaz sepet, Marks&Spencer.

Pratiklik önemli
•Tekerlekli bir saksı tepsisine yerleştireceğiniz farklı boyda mumlar akşam loşluğunuza hoş bir atmosfer oluşturur. Kırmızı vazo, Zara Home. Mumlar ve saksı altı, Ikea.
•Sehpa yerine kullanacağınız küçük tabureler balkona işlevsellik kazandırır. Metal tabure, Koçtaş.

KAZABLANKA
Etnik kültürleharmanlanmış, çılgıncasına renkli ve neşeli bir ülkenin sahil şehrindebir balkon düşünün. Ne olması kaçınılmaz? Bolca renk, desen ve mistikbir ruh.

Richmondkanepe, mor keten yastık, hasır sepet, Mudo Concept. Organze masaörtüsü, koton sosis yastık, organze küçük yastık, Lisa Corti. Tığ işiyastık, Koçtaş. Pembe hasır çanta, örtü, cam fenerler, mozaik cam fener,Boyner Evde. Fırfırlı yastık, English Home.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI KÜBRA DOĞAN