Bahçeşehir’de bir dekoratörün dairesindeyiz

Evim ile Ev Turu ekibi olarak bu hafta İstanbul Bahçeşehir’de 3+1, 150 metrekarelik bir daireye konuk olduk. Ev sahibimiz dekorasyon konusundaki fikir ve üretimleriyle bir çoğumuzun Instagram’dan da tanıdığı Sibel Çikler Demirci.

Demirci “Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir dekorasyonla uğraşıyorum. Ev tekstili ürünleri tasarladığım markam var. Sosyal medya hesabımdan da paylaşımlar yapıyorum” diyor.

Salonda hem yemek hem de oturma alanında Fransa’nın provans esintilerini görüyoruz. Ev sahibi “Mobilyaları alırken provans tarzında feminen bir atmosfer vardı. Yaklaşık 3 yıl önce evi tadilattan geçirirken bundan sıkıldığımı fark ettim ve biraz daha maskülenleştirmek istedim. Siyah piyano ile uyumlu olacak şekilde biraz daha siyah dokunuşlar ekledim” diyor.

Pastel tonların olduğu aydınlık ve havadar bir salon dekorasyonu var.

Geniş bir antre var. Burada büyük bir depolama ünitesi var. Dekorastif anlamda dikkat çeken bir dresuar da bu alanda yer alıyor.

Mutfak oldukça geniş ve güzel kurgulanmış. Ev sahibi “10 yıl önce bu evi ilanda gördüğümde mutfağı çok beğendim. Bu kadar aydınlık ve dışarı bakıyor olması beni çok cezbetti.” diyor.

Ev turunun tamamını Evim Dergisi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Ev turu: İstanbul’da doğanın içinde 4 katlı 180 m2’lik evdeyiz