Bahçede yemek ve keyif zamanı

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Özra Sezgiç, ev sahibi İpek Yardımcı ile yaptığı görüşmede ev sahibinin bahçeleriyle ilgili ihtiyaçlarını ve hayallerini öğrendi. İpek Hanım, bahçede keyifli ve yeşil ile iç içe bir yaşam alanı istiyordu. İlk olarak bahçede yer alan pembe renkli depo, Jotun tarafından yeşil renge boyanarak bahçedeki renk bütünlüğü sağlandı. Büyük bir alana sahip olan bahçe, yemek yeme alanı ve dinlenme alanı olarak ikiye ayrılırken; çocuklar için keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan da unutulmadı. Ev sahibinin zengin sofraları için masif akasya ağacı dış mekan kullanımına uygun Applarö ailesinden seçilen yemek masası, sandalyeler ve bank ile  tamamlandı. Bu alan perdeli çardak ile tamamlanarak hava şartlarından etkilenmeden keyifli yemeklere olanak sağlandı. Dinlenme  alanında Applarö ailesinin farklı parçaları kombine edilerek konforlu bir oturma alanı yaratıldı. Mobilyaya uyum  sağlayan bej renkli yazlık minderlere, farklı renk ve desenlerde yastıklar eklenerek dinlenme alanına hareket kazandırıldı. Ailenin sevimli oğlu Yiğit Alp için çocuk mobilyaları ve sallanan Rusig kırmızı oyuncak ile güvenli ve eğlenceli bir alan yaratıldı.

Çocuk bölümü
Dayanıklı plastikten yapılmış ve kolay temizlenen çocuk mobilyaları seçildi. Çocuklar oynarken onları güneşten koruyabilmek için, kumaşı UV ışınlarına karşı mükemmel bir koruma sağlayan renkli Lotsudden şemsiye seçildi.
Mammut masa, Mammut sandalye. Lotsudden şemsiye.

Oturma grubu
Oturma alanında sıcak bir hava yaratmak amacıyla akasya ağacından mobilyalar tercih edildi.


Sandalye

Arka kısmı beş farklı pozisyona ayarlanabilen sandalyede uzun süre konforlu bir şekilde oturulabiliyor. Äpplarö sandalye.

HAZIRLAYAN
GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR