Bahçe için keyif köşesi fikirleri ve örnekleri

Bahçeniz ya da müstakil evinizin önünde bir verandanız varsa, bu alanı farklı oturma eylemlerine hizmet edecek şekilde dekore edebilirsiniz. Hem size hem de konuklarınıza yönelik, açık havada yaz köşeleri için ilham verecek birkaç fikrimiz var.

MİSAFİRLER ŞU KÖŞEYE

Tekstil ürünleri, Overbeck and fiends.

Ortancaların, tropik şemsiyelerin, bir ağacın dalının, gösterişli bir kameriyenin, uçuşan kumaşların ya da sadece  bir çatı sundurmasının gölgesinde kuracağınız yaz köşesinin başrolünde renkli ya da naturel tonlardaki  minderler, şezlonglar, sedirler, hasır oturma üniteleri olacaktır. Peki siz kimi ağırlaycaksınız bu köşede?

AÇIK HAVA FİKRİNİZ BOL OLSUN

Hamaklar ister tek kişilik, ister iki kişilik olsun dinlenme köşesi deyince ilk akla gelendir. Beton sedir üzerine sıralayacağınız minderler bahçede ekstra oturma alanı yaratır. Tek parça şilte ve yastıklarla tamamlayacağınız ferforje bir divan ise şekerleme yapmak için birebir.

ÇAY SAATLERİNDE…

Tekstiller, Blanc Mariclo.

Yaz aylarını açıkhavada geçirmeyi hepimiz isteriz. Özellikle, ağaç gölgesine kurulan romantik ürünlerle donatılmış bir masada 5 çayını yudumlamak hoş olur.

BENİM KEYİF KÖŞEM

Sadece kendinizi düşünerek yaratabileceğiniz, herşeyden kaçıp kendinizle başbaşa kalabileceğiniz saklı köşeler  de düzenleyebilirsiniz. En sevdiğiniz kitabı okumak, abonesi olduğunuz dergiyle başbaşa kalmak, sadece  düşünmek ya da hiçbir şey düşünmemek için buna ihtiyacınız olabilir.

HAMAKTA ŞEKERLEME VAKTİ!

Yapı marketlerde, bahçe ürünleri satan mağazalarda ya da Mudo Concept, Ikea gibi dekorasyon firmalarında  bulabileceğiniz sıradan bir hamağı, bolca yastık kullanarak renklendirebilirsiniz.