Baharı hissedin

Bahar yılın en keyifli dönemlerinden biri. Siz de baharın keyfini sürmek isteyenlerdenseniz, aşağıda sıraladığımız önerilere göz atarak baharı daha fazla hissedebilirsiniz. 

Pazar çantası dikin
Bahar gelince semt pazarları daha bir keyifli olur. Meyve ve sebzeler çeşitlenir, pazar daha taze, daha yeşil yiyeceklerle dolar. Semt pazarlarına gidip haftalık yiyecek ihtiyacınızı karşılıyorsanız kendinize bahara yakışır bir pazar çantası dikebilirsiniz. Dayanıklı kumaş parçalarından, renkli ve eğlenceli bir pazar çantası hazırlayarak pazarın keyfini daha fazla çıkarabilirsiniz. Anneler günü yaklaşırken annenize de bir tane dikmeyi unutmayın! 

Ev yapımı taşınabilir kokular hazırlayın
Meyveler, taze otlar, baharatlar ve biraz sıcak su ile evinizi bahar gibi tapteze kokularla donatabilirsiniz. Eviniz için hazırlayacağınız bahar kokusu için farklı kokulardaki her türlü doğal malzemeyi kullanabilirsiniz. Minik kavanozlar içerisine yaban mersini, portakal dilimleri, tarçın çubukları, karanfil ve bir tutam yenibahar koyduktan sonra üzerine sıcak su dökerek salonunuz için harika bir karışım hazırlayabilir ya da limon dilimleri, biberiye dalları ve vanilya ile banyonuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak suyu yenileyerek kokunuzu canlandırabilirsiniz. 

Çiçeklere yer açın
Baharın simgesi çiçeklerle evinizi donatın. Sadece taze çiçeklerle değil, çeşitli çiçek figür ve desenli eşya ve aksesuarlarla da evinizi bahar gibi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Beyaz mumları yapraklarla çevreleyip beyaz bir kurdele ile tutturarak basit ama şık bir aksesuar yapabilirsiniz. 

Bahçeye stil katın
Bahar geldiğinde bahçeyle uğraşıyorsanız, eski ve sıkıcı bahçe malzemelerinden kurtulun. Bahçeyle uğraşmak kimi zaman kirli bir iş olsa da siz kire dayanıklı ürünler tercih ederek temiz çalışmaya ve stil sahibi malzemeler kullanarak bahçede de tarzınızı korumaya devam edin.

Fotoğraflar: Posie rosy littlethings, 17 apart, A little tipsy, Jesus Ayala