Aynı salonda iki farklı yerleşim

Son güncelleme:

Salonunuzda farklı yerleşimleri denerken, yapacağınız yaratıcı dokunuşlarla onu daha da şıklaştırabilirsiniz.

AYDINLATMALAR

Masa üzerinde sarkıt aydınlatma ile bu alana özel bir aydınlatma sağlayın. Oturma alanında ise lambader ve abajurları tercih edebilirsiniz.

TEKSTİLLER

Kanepe üzerine yerleştireceğiniz bolca yumuşak yastık rahat etmenizi de sağlar. Koltuk şalları ve ekstra yastıklar için bambu sepetle de hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

AKSESUARLAR

Kanepe önünde ayaklarınızı uzatmak için hasır bir puf, saksıda çiçekler, çerçeveler, mumlar size de ve odaya da iyi gelir.

KÜÇÜK BİR DOKUNUŞ İLE FARK YARATIN

Yaşam alanlarınızda eşyaların yerlerini değiştirmekten çekinmeyin. Bu değişim size yeni bir oda hissi de verir. Oturma ve yeme alanlarının yerini değiştirdiğinizde oldukça farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tuğla görünümlü duvar kağıdıyla kaplanmış duvarın önünde kanepenizi bej minderler, dokulu boya uygulanmış duvarın önünde ise fıstık yeşili minderler kullanarak mekanla uyumu da yakalayabilirsiniz. Bir tarafta lambader ile aynı zamanda bir okuma köşesi gibi kullanabilir, diğer köşeyi küçük bir komodin üzerinde abajur ile tamamlayabilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar salonunuzda istediğiniz değişimi yakalamanızı sağlayacaktır.

DUVARLAR

Salonda fark yaratmanın başarılı bir yolu da duvarlarla oynamaktan geçiyor. Bu salonda iki farklı duvar uygulaması yapılmış. Kanepe arkasında tuğla dokulu duvar kağıdı kullanılırken masa duvarında dokulu bir boya ile üç boyutlu görünüm elde edilmiş.

HALILAR

Halıları üst üste koyarak kullanmak özellikle son yıllarda hayli ilgi görüyor. Siz de salonunuzun zemininde ister aynı model ve ebatlarda, isterseniz farklı desen ve ebatlarda halıları bir araya getirebilirsiniz. Üç-dört halıyı üst üste kullanmak daha dolu bir zemin görünümü de verir.

Aynı köşede iki stil, iki yerleşim önerisi

Oda oda kolay yerleşim planı