Aynı köşede iki stil

0

Salonun oturma bölümüne ayrılan uzun “L” duvarını köşe kanepeyle modern, üçlü ve tekli koltukla daha klasik döşerken aksesuar ve tamamlayıcı mobilyalardan destek almayı unutmayın.
Pratik modernlik
1
Seçtiğiniz “L” kanepenin köşeden taşmamasına dikkat edin. Bu salonda istenmeyen çıkıntılar ve atıl alanlara sebep olabilir.
2 Köşe kanepelerde otururken sıralı bir düzen yerine, karşılıklı sohbet edebilmek için çaprazına küçük bir koltuk ya da yeriniz yoksa işlevsel puflar yerleştirebilirsiniz.
3 Sehpa seçiminde ille de kanepenin önünü kaplayan uzun bir model değil daha derli toplu ve iki parçadan oluşan bir seçenek kullanın. Böylece ikinci parçayı dilediğiniz zaman başka yere çekebilirsiniz.
4 Kanepenin uzun kenarına rahat oturmak için başka bir şey yerleştirmeyi tercih etmeyin. Ama bu alan fazla boşsa dergilik ya da dekoratif bir sepetle doldurabilirsiniz.
5 İki parçadan oluşan sehpanın bir kısmını tematik dekoratif objeler, mumlarla süsleyerek sıcak bir atmosfer yaratılabilir. Biz yılbaşını tercih ettik ve bunu pullu yastıklarla tamamladık.
Merlin köşe kanepe, Enza. Şımarık sehpalar, Magazin Furniture Factory. Puflar, çiçek mumluklar, çam desenli fincan, Boyner Evde. Lin ip ve jüt halı, Mudo Conept. Persby raflar, Skeby abajur şapkaları, çerçeveler, İkea. Bordo yastık, tüllü yastık, kapitone yastık, yeşil vazo, H&M Home. Sepet, ekose battaniye, perde, bordo çerçeve, gri örtü, çam ağacı mum, yılbaşı süsleri, Zara Home. Yeşil yastık, sepette çiçek, saksıda çiçek, Home Sweet Home. Tablo, kırmızı kadife yastık, fil biblo, Tepe Home.
Pastel konfor
1
“L” yerine klasik üçlü kanepe kullanacaksanız bunu uzun duvarın önüne hafif ortalayarak yerleştirin ve sağ veya sol yanında tekli koltukla tamamlayın.
2 Üçlü ve tekli oturum şeklinde köşeler boş kalır. Bu yüzden farklı yükseklikte yan sehpalarla bu alanları abajur, lambader ve kitaplar için değerlendirebilirsiniz.
3 Tekli koltuğun bir köşesine yerleştirdiğiniz minik puf gerektiğinde bir sehpaya da dönüşerek salona işlevsellik kazandırır. Ayrıca görsel olarak alanı dengeler.
4 Oturma köşesi bu şekilde çoklu parçalardan oluşuyorsa zemini tamamen kapatan iri desenler ve karmaşık renkli halılar yerine düz ve yalın  seçenekler tercih edin.
5 Diğer seçenekte de olduğu gibi, burada da tematik düzenlemeler yapmayı ihmal etmeyin. Sehpalardan birinde şamdan veya mumlar, diğerinde çerçeveler sergilenebilir ya da dergiler için ayrılabilir.
Chantae üçlü kanepe, Mudo Concept. Defi berjer, Magazin Furniture Factory. Puf, Maxxdepo. Merlot sehpalar, lila çerçeveler, şamdanlar, mavi mumluk, yeşil burner, çizgili mug, Tepe Home. Yün halı, örgülü yastık, açık yeşil payetli yastık, pembe vazo, sepette gül, yapay gül demeti, Home Sweet Home. Stenstorp raflar, abajur, Tresia tül, İkea. Tüylü yastık, boncuklu mini yastık, Zara Home. Battaniye, pembe yastık, H&M Home. Kozalak süsler, Boyner Evde.
HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI EDA GÜRER

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.