Ayna ayna söyle bana…

Romantik izler
Banyoya her girdiğinizde çiçeklerle bezeli romantik bir aynada kendinizi seyretmek isterseniz önerimize kulak verin. Bu iş için birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçek alırsanız gönlünüzce aynanızı düzenleyebilirsiniz.

Etnik esinti
Evinizin bir odasını etnik izlerle yenilemek istiyor, fakat çok da abartıya kaçmaktan çekiniyorsanız abartısız ve fazla aksesuara gerek duymaksızın kullanabileceğiniz ve etnik izleri odanıza taşıyabileceğiniz tek aksesuar aynadır. Hal böyle olunca biz de sizlerle etnik izler taşıyan bir ayna hazırlamaya karar verdik. Maskeleme bandı kullanarak ayna çerçevesinin kenarlarını arzu ettiğiniz bölümlere ayırın. Her bölümü ayrı ayrı cam boyaları ile boyayın. Boyanın kurumasına izin vermeden bantları çıkartın. Boyanın kuruması için bir gün bekleyin. Kırtasiyelerden, hobi marketlerden kolaylıkla sağlayabileceğiniz boyutlu boyalarla, çeşitli noktalar koyarak, desenleri oluşturun. Son olarak kuvvetli bir boncuk yapıştırıcısı kullanarak taş, kristal, boncuk ya da pulları zevkinize göre istediğiniz bölümlere yapıştırın.

Akvaryum gibi

Evinizde hep bir akvaryum istediniz, ama balıklara bakmak size zor geldi. Her seferinde almaktan vazgeçtiniz. Kolayı var. Aynanıza yeşil, beyaz ve sarı renk cam boyalarını kullanarak yosunlarla boyayın. Aralara dekupaj kağıtlarından keseceğiniz birkaç balığı dekupaj tutkalı ile yapıştırın. Şimdi birkaç yosunu da balıkların üzerinden geçirerek boyayın. Kuruduktan sonra boyalı kısımları verniklerseniz silinirken zarar görmesini engellemiş olursunuz. Birkaç dakika da hazırladığınız akvaryumunuz gerçeğinden hiç de farklı değil.

Not: Aynalar Ikea’dan