Aydınlatma sırları!

Yaşadığımız mekanların ruh halini, enerjisini ve atmosferini değiştirmenin etkili ve hesaplı yollarından biri de aydınlatmadır.

Bir odanın ışık seviyesinin ruh halimizi etkilediği bilinen bir gerçek. Örneğin aydınlık bir oda pozitif bir atmosfere sahiptir ve enerji verir. Karanlık bir odaysa içimizi karartabilir. Ya da iyi düşünülmüş detay aydınlatmalar bir mekana sıcak ve daha romantik bir hava verebilir. Bu yüzden sadece ışık seviyesini değiştirerek mekanları davetkar, samimi ve enerjik hale getirebilirsiniz.

Köşeler
Tavan aydınlatmalarının yanı sıra okuma alanında okuma lambası ile daha sıcak bir köşe oluşturabilirsiniz. www.delightfull.euYemek alanı

Bu alandaki ışık miktarı iştah üzerinde etkili olabilir. Yemek odası ya da yemek masasına sıcaklık katmak için mutlaka tepeden aydınlatmalar tercih edin. Spot, sarkıtlar bunun için ideal olabilir. Ikea.

Oturma odasında
Oturma odası vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz alan. Raflı üniteleri aydınlatan spot, abajur ve lambader gibi pek çok aydınlatmaya yer verebilirsiniz. Ikea.