Aydınlatın ve ısıtın!

Yaşam alanlarında daha fazla sıcaklık ve aydınlık için pek çok seçeneğiniz var: Parlak renkler, beyaz mobilyalar ya da doğal dokular… Hepsi mekanlarınızı aydınlatırken dekorasyonu da zenginleştirir. Sonra tekstillere ve stilinize başvurun.

Camengo Portobello serisi kumaşlar, Homteks.

Formlarla aydınlatın
Formların gücünü küçümsemeyin. İnce ve zarif formlar mekanda görsel açıdan hafif ve ferah bir etki bırakarak
ışığın süzülmesini destekler. Eğer salonunuz yeterince aydınlık değilse pencereden giren gün ışığını daha iyi
değerlendirmeniz gerekir. İnce ayaklı kanepe ve koltuklar yere sıfır oturan modellere göre aydınlık oranının artmasına katkıda bulunur. Aynı şekilde sehpa ve masa takımları da kütlesel formlar yerine tercih edilebilir. Retro stili mobilyalar, parlak metal konstrüksiyonlu seçenekler ve ferforje ürünler ışığın mekanda yayılmasını destekleyerek aydınlığa katkıda bulunur.

Renklerle aydınlatın
Kırmızı, turuncu, sarı gibi vitamin tonları mekanlara dinamizm katarken psikolojik açıdan aydınlanmanızı da sağlıyor. Buna yeşil ekleyerek tazelik hissinizi artırabilir, pastel pembe ve mavi ile romantizm, beyazla yalın  efektler yaratabilirsiniz. Her koşulda eviniz olduğundan daha parlak ve aydınlık görünecektir.

Jardin d’hiver serisi, Grange.

Doğallıkla aydınlatın
Mekanları aydınlık kılmanın bir başka yolu da olabildiğince doğal dokulara yer vermek. Özellikle Japon evlerinde tercih edilen pirinç kağıdı fener ve aksesuarlar, bambu, hasır, rattan ve jüt gibi dokulara eşlik eden beyaz ve sarı  gibi açık renkler mekanda ışığın dahi iyi yayılmasını sağlayarak aydınlık hissini pekiştirir. Ve elbette olabildiğince  gün ışığı. Bunun için mümkünse yaşam alanlarındaki pencere sayısını ve ebadını artırmaktan çekinmeyin.