Atsak mı, saklasak mı?

Seyahatlerden toplanan objeler, hiç kullanmadığınız ama içimizin atmaya el vermediği hediyeler, anısı olan her tür eşya, çok beğenerek alıp da bir türlü kullanma fırsatı bulamadığımız dekoratif parçalar, eski plaklar ve CD’ler, DVD’ler, okul yıllarımızdan kalan kitaplar, tonlarca albüme konmamış fotoğraf, küçülmüş olsa da atmaya kıyamadığımız giysilerimiz derken farkına varmadan evimizdeki yaşam alanlarını daraltıyoruz.

Her geçen gün evimizin kapısından içeri giren yeni anıları, doğum günü ve yılbaşı hediyelerini, alışveriş torbalarını ve eli boş gelmeyen misafirleri de düşünecek olursak kendimizi sürekli yeni depolama çözümlerine ihtiyaç duyarken buluyoruz. Peki, bunca atamadığımız ve günlük hayatta kullanmadığımız objeyi atsak da rahatlasak mı, saklasak da ne yapsak?

İşte evinizdeki fazla eşyaları,dekoratif bir şekilde saklamanın birkaç yolu:

Müzik arşivinizi bir sanat eseri gibi sergilemek istiyorsanız siyah ahşap CD ünitelerini şık bir çerçeveyle kendi müzik koleksiyonunuzu sergileyeceğiniz bir duvar sanatına dönüştürebilir, arşivinizi duvarınızda keyifle seyredebilirsiniz.
Rengarenk puro kutularını takı, eski mektup ve kartları, kurdeleleri ve düğmeleri saklamak için kullanabilirsiniz. Hangisine ne koyduğunuzu unutmamak için de ufak etiketler hazırlayın.
Vintage akımının modadan evlerimize kadar hayatımıza geri gelişiyle her tür vintage ev aksesuarı ve mobilya da değer kazanır oldu. Eğer siz de vintage objelerle evinize biraz nostalji katmak istiyorsanız, eski bavul ve sandıkları hem orta sehpa, hem de depolama ünitesi niyetine kullanabilirsiniz. Eski tahta kasaları da boyayarak dergilik olarak değerlendirebilirsiniz.
– Mutfağınızda ekstra depolama alanına ihtiyaç varsa, tahta şarap kasalarından saklama ünitesi tasarlayabilirsiniz.
Bu sezon çoğu dekorasyon adresinde karşımıza çıkan otantik kuş kafeslerinde eski kitaplarınızı, mektup ve kartlarınızı saklayabilirsiniz.
Boy boy ve renk renk hasır sepetler kuşkusuz en pratik depolama çözümlerinden biri. Ancak evin her yerinde sepet görmek istemiyorsanız kendinize sepetlerden country stili bir depolama çözümü yaratabilirsiniz. Beyaz bir raf ünitesinin içine aynı tip hasır sepetleri koyarak  eşyalarınızı bir arada saklayabileceğiniz birçözüm elde edebilirsiniz.
Metalik kilitli dolaplar ev ofislerde düzenleyici birüniteye ihtiyaç duyanlar için ideal bir çözüm.
Ev dekorasyonunda raf niyetine kullanılmaya başlanan şık merdivenler de klasik raf ünitelerinden sıkılanlar için yaratıcı bir çözüm. Birden fazla merdiveni yan yana koyarak farklı bir sergileme ünitesi yaratabilirsiniz.
– Sürekli anahtar kaybedenlerdenseniz evinizin girişinde duvara monte edeceğiniz şık bir ahşap anahtarlıkta hem anahtarlarınızı düzenleyebilir, hem de fatura ve postalarınızı bir arada tutabilirsiniz. Ahşap ünitenin ön yüzeyini de mantar pano olarak kullanabilir, evden çıkmadan yapmanız gerekenleri kolayca hatırlayabilirsiniz.