Ataşehir’de sıradışı bir loft dairedeyiz

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta da özenle dekore edilmiş, sıradışı evleri gezmeye devam ediyoruz. Bu hafta İstanbul Ataşehir’de modern endüstiriyel tasarıma sahip bir loft daireyi geziyoruz. Ev sahibimiz Ayşegül Güner hem hem sahibi hem de evin mimarı olarak bize bu evin hikayesini anlatıyor.

Bugün Ataşehir’de biraz sıra dışı bir ev turu yapacağız. Bu bir loft daire ve evin sahibi bir mimar. Aslında bu sıra dışı dekorasyon tarzını biraz da onun mesleğine borçluyuz. Kendisi şu an yanımda ve birlikte sohbet ederek evle ilgili detayları dinleyeceğiz.

Ayşegül Güner: Evet, öncelikle çok teşekkür ediyorum zamanınızı ayırdığınız için. Ben İTÜ Mimarlık mezunuyum ve yaklaşık 17 yıldır AAD Architect markasıyla çalışıyoruz. 150’den fazla projemiz var ve bu işe gerçekten gönül vermiş durumdayız. Bugün de sizi evimde ağırlıyorum. Evet, 11 yıl oldu bu evi dizayn edeli. İki oğlum ve annemle beraber keyifle yaşamaya devam ediyoruz.

“Dekorasyonda en büyük handikaplı bir tanesi her şeyin çok çabuk eskimesi. Ama siz, demek ki o kadar klasik ve zamansız parçalar ve stil seçmişsiniz ki sanki dün yapılmış gibi hissettirdi bize. “

Ayşegül Güner: Açıkçası, bunu duymak beni aşırı memnun ediyor. Çünkü tasarımın ilk kriteri buydu: yıpranmasını engelleyecek ve tamamen fonksiyonellik odaklı bir ev olması. İki küçük oğlum bu evde büyüdüler, bu nedenle evin hareketli bir yaşama dayanabilecek şekilde dizayn edilmesine özellikle dikkat ettik. Loft tarzı ve tamamen endüstriyel ve doğal malzemeler kullanarak çocukların sağlığını da düşünerek bu noktaya geldik.

“11 yıl önce bu tarzı benimseyip evi bu şekilde düzenlemiş olmamız ve evde hiçbir değişiklik yapmamış olmamız gerçekten büyük bir başarı.”