Artık dolabınıza sığmıyorsanız!

Birbirinden farklı planlama ve fiyatlara sahip giyinme odası ve dolap sistemleri, giysilerinizin ve kişisel aksesuarlarınızın artık mevcut alanınıza sığmadığı noktada akılcı çözüm önerileriyle işinizi kolaylaştırıyor.

Cabinet

Evinizde bir odayı giyinme odası haline getirmeyi planlıyorsanız, penceresi en az olan odayı tercih edin. Böylece  giysilerinize daha fazla yer ayırabilirsiniz. Ayrıca ne kadar küçük pencere o kadar az toz demek. Odanızdaki kolon ve  kirişler de gözünüzü korkutmasın. Bir kolonun önüne koyacağınız gardırobun ardında kalan boşluklar hem yer  kaybına, hem de estetik çirkinliğe neden olurken, giyinme odalarındaki her tür girinti ve çıkıntı akıllı bir düzenlemeyle  işinize yarar hale gelebilir. İki kolon arasında kalan nişlere kazaklarınızı, çantalarınızı ya da ayakkabılarınızı yerleştirebilirsiniz. Sütunları ayna ile de kaplayabilirsiniz.

   Doğtaş
Giyinme odasının yatak odasına yakın olması en idealidir. Hatta yatak odasının içinden geçilen bir giyinme odası daha da iyidir. Böylece giyinme odasını büyük bir gardırop gibi düşünebilirsiniz. Bolca askılık, raf ve çekmeceyle  düzenlenecek bir giyinme odası tüm giysi ve aksesuarları toparlayacaktır.
Karanlık bir odayı giysi odasına dönüştürmeyi planlıyorsanız aradığınızı kolayca bulabilmeniz için dolap içlerini ve rafları da aydınlatmayı düşünmelisiniz. Tavan aydınlatması yeterli gelmeyebilir.

Maslak Yapı

Giyinme odasındaki mobilyaları ne renk seçeceğiniz tamamen sizin zevkinize bağlı. İyi bir aydınlatma yapılabilecekse koyu renk mobilyalar da kullanılabilirsiniz. Koyu renk mobilyalı giysi odaları genellikle maskülen bir hava taşır. Giyinme odasını kadın-erkek  ortak kullanacaksa ya da sadece erkek giysileri bulunacaksa daha sade bir dekorasyon için koyu ve ahşap mobilyalar uygun olabilir. Elbise odasını ne şekilde düzenleyeceğinizi tam olarak kestiremiyorsanız, mağaza düzenlemelerinden de ilham alabilirsiniz.  Dilerseniz bol bol raf kullanabilir, dilerseniz asabildiğiniz her parçayı askıya geçireceğiniz bir düzenleme yapabilirsiniz.  Giysi odasının dekorasyonu sırasında ihtiyaçlarınızı kendi eşyalarınıza göre belirlemeniz en iyi çözüm olacaktır. Yine de  çekmecelerin her zaman kullanışlı olduğunu atlamayın ve bu nedenle birkaç çekmeceli bir etajer ya da benzeri bir  düzenlemeye yer verin.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ