Ev turu: Arnavutköy’de 125 m2’lik çatı katındayız (Boğaz’da Paris havası)

Arnavutköy sırtlarındaki ev, gerek mobilya ve renkleri, gerekse ruhuyla parizyen stilini İstanbul’a taşıyor.

Tuba Sayıl’ın eşi Mehmet Bey ve oğlu Özgür Orhan ile yaşadığı Arnavutköy’deki bu çatı katı 125 metrekarelik bir alana sahip. 3 oda bir salon ve keyifli bir terastan oluşuyor. İç mimar olan ev sahibesi bu eve 2008 yılında taşınmış:

“Bu evi tercih etmemin en önemli sebepleri eşsiz manzarası ve sıcak bir aile apartmanı olmasıydı. Manzarının verdiği dinginlik hissi ve yarattığı huzur, ilk gördüğüm andan itibaren beni büyüledi. O an karar verdim.”

EŞSİZ BOĞAZ MANZARASI karşında otururken kendini bir tekne gezisinde hayal etmiş ve balkonu bu şekilde tasarlamış ev sahipleri.

“GEREKSİZ YAN PENCERELERİ KAPATTIM”

Eve taşındıktan sonra, bir takım değişiklikleri gerekli görmüş ev sahibesi: “Her yer düz hatlı ve koyu kahve tonlarındaydı. Gereksiz yan pencereleri vardı. Onları alçıpan ile kapattım. Ön tarafı yere kadar cam yaparak, teras ile bütün hale getirdim. Parke ve mobilyaları değiştirerek renklerini beyaza çevirdim. Tüm bunları yaparken de Parizyen stili benim ilham kaynağım oldu.”

Geniş balkonda ilk dikkat edilen rahat oturumlu bir keyif alanı oluşturmakmış. Mavi–beyaz tonlarında deniz teması ve deniz kabukları tercih edilmiş.

SALON DEKORASYONU

“İlham kaynağım Parizyen stili oldu. Bu stilin çok ruhlu olduğunu düşünüyorum ve bu stildeki mobilyaların yaşanmışlık duygusu hoşuma gidiyor. Aileden kalma eşyalar ile yeni parçaları birleştirmek keyif veriyor.”

Oturma odası
Oturma odası
Salonda ağırlıklı renk olarak beyaz tercih edilmiş. Koltuk ve sandalye döşemelerinde bal rengine gidilmiş. Odada yeni alınan mobilyalar antikalarla kombin yapılmış.

ÇALIŞMA ALANI

Çalışma alanı Tuba Hanım’ın en sevdiği köşe. Antika ayna ve çerçeveler ile aslan ayaklı antika bir koltuk ve masa bulunuyor.

Çalışma alanı
Çalışma alanı
Yemek alanı
Yemek masası ve sandalyeler T&S Interiors’dan. Renkleri oda ile uyumlu tercih edilmiş. Beyaz ve bakır uyumu dikkat çekici.
Yemek alanı
Çocuk odası
“Mavi tonlarını oğlum çok seviyor. Bu yüzden odasında mavi bulutlu duvar kağıtları tercih ettik. Gezegenlere ilgisi olduğu için duvar kağıdının üzerine gezegen ve yıldız sticker’ları yapıştırdık.”
Yatak odası
Yatak odası

Cihangir’deki çatı dubleksinde minimal dekorasyon konforla buluştu