Antreme neşe kattım!

Evin giriş alanını da mevsime yakışır hale getirmenin zamanı. Antrenizi renklendirip mevsimin canlılığına uygun şekle dönüştürmek aslında çok kolay.

Gün ışığı, flamingo, portakal çiçeği renkli boyalar, Akçalı Boya. Buzul duvar rengi, Filli Boya. Bank, seramik balık, Mudo Concept. Askı, Ikea. Halı, English Home. Vazo, çiçekler, Tepe Home. Çiçekli vazo, ahşap zemin, degrade yastıklar, Koçtaş. Şapka, Zara Home. Yıldızlı kutu, minder, throw, H&M Home. Askıdaki şifon hırka ve yeşil pantolon, Koton.

Aletler: Çekiç, testere, şerit metre, tutkal, zımpara, fırça.
Malzemeler: 4 adet 17×20 cm boyutunda ahşap, 1 adet 17×18 cm boyutunda ahşap, 3 adet metal köşebent.

Ahşapların birleştirilmesi
Evleri duvara monte edebilmeniz için 3 ahşaba köşebent takmanız gerekiyor. İlk köşebenti 20 cm genişliğindeki ahşabın tam ortasına vidalayın. Diğer köşebentleri ise yine 20 cm genişliğindeki kısmın 5. cm’lerinden başlayarak monte edin. Bu 3 ahşabı tutkal ile sabitleyip 3,5 cm uzunluğundaki ince ahşap çivileri ile birleştirin. Bu evin alt parçasını oluşturacak. Çatı için kalan 2 ahşap plakayı birleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem için 18 cm’lik parçayı 20 cm’lik parçanın altına monte edin. Böylece çatının her iki tarafı da eşit uzunlukta olacaktır. Bu işlem bittikten sonra çatıyı tutkal ile hazırlanan alt parçaya yapıştırın. Artık eviniz duvara monte edilmeye hazır.

Rafların boyanması
Tercihinize göre bu ahşapları vernikleyip ham hali ile de bırakabilir ya da birden fazla renge boyayabilirsiniz. Bunların dışında ise kaplama kağıtları ile kaplayıp bir çok desen yaratabilirsiniz.

HAZIRLAYAN SERTAN OZANT/İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR