Ankara’dan esen İskandinav rüzgarı

kea’dan satın alınan yemek odası da beyaz renklerde tercih edilmiş.Aksesuarlar Mudo Concept, Boyner Evde, Zara Home ve H&M Home’dan.Yeliz ve Mehmet Öztürk’ün, aksesuar ve tekstillerin mevsime göre değiştiği evleri, iskandinav havasını Ankara’ya taşıyor.

Salondaki sehpa ve koltuklar Ankara Siteler’den alınmış. Ev sahibi kullandığı aksesuar, tekstil ve halılarını mevsime göre değiştiriyor.

Yeliz ve Mehmet Öztürk, Ankara’daki evlerine 2012 yılının aralık ayında taşınmışlar. 3 oda ve salondan oluşan ev 120 metrekare büyüklüğünde. Bu evi tercih etmelerindeki en önemli neden işlerine yakın ve sessiz, sakin bir semtte yer alması olmuş. Evleri daha yeni yapılmış olduğu için herhangi bir tadilat yapmamışlar sadece güvenliği sağlamak için balkonları camla kapatmışlar. Yeliz Hanım evinin dekorasyonu ile kendi ilgilenmiş: “Dekorasyonda tercihim klasik İskandinav tarzı, ancak gözüme hoş görünen ve rahatlıkla kullanacağım eşya ve aksesuarları da seviyorum.”Ev biraz karanlık olduğu için genelde beyaz eşyaları tercih etmiş. Ancak aksesuar ve tekstillerde yazın soft, kışın ise daha koyu renkleri kullanmaya özen gösteriyor. Koltukları bir süre kullandıktan sonra üzerlerine kılıf diktirdik ve şu an daha da severek kullanıyorum.”Ev sahibi canlı bitkilerin bir evin hava ve enerjisini değiştirdiğini düşünüyor, bu nedenle evinde bol bol yeşil bitki ve çiçeğe yer vermiş. Yatak odası ve misafir odasında da açık renkler tercih etmiş. Odaları aksesuarlarla renklendirmiş.


Mutfak, Yeliz Hanım için evin en önemli kısmı. Çünkü yemek yapmak onun için adeta bir terapi. Bu nedenle kalabalık olmayan bir çalışma alanı düzenlemiş.

Evin bir odası misafirler için düzenlenmiş. Bu odada onların rahat edebileceği tarzda mobilyalar kullanılmış.

Yatak odasının yalın bir tarzı var. Bu odadaki mobilyalar da Ankara Siteler’den alınmış.

Ev sahibi çok sevdiği canlı bitkilere salonundada bolca yer vermiş.

kea’dan satın alınan yemek odası da beyaz renklerde tercih edilmiş. Aksesuarlar Mudo Concept, Boyner Evde, Zara Home ve H&M Home’dan.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR