Alan kurguları

Sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda farklı kullanım alanlarına bölünmüş açık planlı dairede, mimari çözümler ile dekorasyon seçimleri birbirini tamamlıyor.

Int2 Mimarlık’ın imzasını taşıyan ev, gerek mimari çözümleri gerekse yerleşim planlamasıyla çok iyi kurgulanmış. Mobilya seçimleri ise bu başarılı kurguyu tam anlamıyla bütünlüyor.

Mobilyaların yumuşak renk tonları, açık yemek odası alanının ahşabıyla dengeli bir uyum sergiliyor. Oturma ve yemek alanının tümü parlak doğal tonlarda tasarlanmış ve tüm bunlar az sayıda renk spotuyla kombine edilmiş bir şekilde çok iç açıcı ve heyecan verici görünüyor. Tavana kadar yükselen beyaz duvar dolapları sadece bir depolama alanı olarak hizmet vermiyor, aynı zamanda separatör görevi de görüyor. Böylece 105 metrekare büyüklüğündeki ev farklı amaçlara hizmet eden, değişik kullanım alanlarına bölünebiliyor.Mutfak alanındaki yapı duvarı, odaya kablolu  aydınlatmalarla birlikte endüstriyel bir tasarım kimliği kazandırıyor. Zamanın ötesinde ve modern…

Dekorasyonun tamamlayıcı aksesuarları olarak son dönemlerde çok popüler olan oryantal kilimlerin, özellikle iri desenli örnekleri bu evde, minimalist İskandinav tasarımlarıyla ve bolca beyazla süslenmiş olarak her odayı farklı bir alana dönüştürüyor.

Mutfak Zamansız ve modern bir tasarıma sahip olan evde özellikle mutfak tarafında endüstriyel stile atıfta bulunan uygulamalar dikkat çekiyor.

Salon Zeminden tavana yükselen beyaz dolap-duvarlar depolama ve bölme amaçlı.

Yatak odası Mavi ve kırmızının beyazla kombine edildiği yatak odasında her mevsim marin rüzgarlar esiyor.


Banyo
Bölgesel uygulanan seramikler, etnik İskandinav kimliğin banyodaki yansıması.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR FOTOĞRAFLAR INT2 MİMARLIK