Aksesuarlarda değişim zamanı

Bir banyo sadece vitrifiye ve seramiklerden mi ibarettir? Elbette hayır, doğru kullanılmış aksesuarlar canlandırırken işlevsellik de kazandırır.

H&M Home.

Seçerken bunlara dikkat!
• Banyonuzun duvar ve vitrifiye renklerine göre seçimler yapın.
• Klasik veya modern, öncelikle banyoda ana temanızı belirleyin.
• Etnik, retro, vintage gibi özel stillerde tarzınızı vurgulayan formlara yönelin. Aksi halde kaos yaratır.
• Tüm bunlardan sonra malzemelere karar verin. Modernse cam, plastik, parlak ve satine yüzeyli kromlara, daha klasikse pirinç, bakır ve ahşap karışımlarına ağırlık verin.
• Malzeme kalitesine dikkat edin. Neme dayanıklı, kolay deforme olmayan seçenekler uzun yıllar konforlu bir kullanım sağlar.
• Herkese ve her ihtiyaca uygun çözümler tercih edin. Banyoyu çocuklarınızın ve yaşlıların da kullandığını unutmayın.

İyi fikir
Beyaz ağırlıklı dekore edilen banyolarda parlak renkler ve desenler mekana hareket kazandırır, canlandırır.

Asın gitsin
Her şey rafta veya dolapta mı duracak? Sık kullanılanlar için en pratik çözüm elbette askı kancaları. Seçimlerinizi stiliniz yönlendirsin. Mesela rengarenk olanlar çocuklu aile banyosuna neşe katar. Ferforje kelebek, çiçek motifleriyle romantik vintage; deniz kabuklarıyla ise sahil evi havası yaratabilirsiniz.

Losjön askı seti, Ikea

Renklendirin, hareketlendirin
Havlular dışında desen ve renk kullanabileceğiniz en doğru yer zemin. Son yıllarda hemen her stile uygun tasarlanan banyo paspasları, formları ve dokularıyla da mekana hareket kazandırıyor.

Çiçekli paspas, Koçtaş.

Bunlarla çok rahat
Hareket kabiliyeti yüksek, çift fonksiyonlu ürünlere her zaman yer açın. Mesela tekerlekli sepetler, havlu ve küçük malzemelere ev sahipliği yapar. Masa üstü düzenleyiciler makyaj ürünleriniz için çok kullanışlıdır, altı genişçe tepsili bir ayna da pratik bir düzen avcısı olabilir.

Ahşap tepsili ayna, Paşabahçe

Hijyen ve teknoloji bir arada
Alman NOA imzasını taşıyan V-Care akıllı klozet ayarlanabilir su sıcaklığı, kendini temizleyen taharet borusu, farklı yıkama seçenekleri, kurutma ve koku emme özellikleriyle konfor sunuyor. Ayrıca el değmeden açılan kapağı ve uzaktan kumandası hijyeni üst seviyeye taşıyor.

Vitra.