Akıllı ürünler

Ev yaşamını daha konforlu ve kaliteli kılmanın, hayati kolaylaştırmanın “akıllı” yollarını aradık. Sizin için seçtiğimiz bu “akıllı ürünler” ile tanışınca, mekanlarınızda teknolojik yeniliklere biraz daha yer açmayı düşünebilirsiniz.

EVİNİZ GÜVENDE Viko Thea IQ sistemi, KNX teknolojisini kullanarak ısıtmadan iklimlendirmeye, aydınlatma ve jaluzi/panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar yaşam alanlarına konfor katıyor. Örneğin, bir tıkla oturma odanızda sıcaklığı ve ışığı ayarlayabiliyorsunuz. Evden çıktığınızda, otomatik olarak lamba, pencere ve elektrik devrelerini kapatıyor. Ancak siz panelden manuel olarak açık kalmasını istediğiniz prizleri ayarlabiliyorsunuz. “Tatilde” modunda ise aydınlatmaları kapatıyor, ısıtma ve iklimlendirmeyi ekonomi moduna geçiriyor, güvenlik sistemini de etkinleştiriyor.

4K ÇÖZÜNÜRLÜK 4K çözünürlüğe sahip televizyonlar full HD ekran görüntüsünden 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahip. Bu da görüntüyü daha iyi kılıyor. 4K televizyon, Vestel.

WEB ERİŞİMLİ Kinetik enerji ile çalışan Philips Hue tap akıllı anahtar, istenilen ışığın daha kolay kontrol edilmesini sağlıyor. Pile gereksinim duymuyor.

YERDEN ISINMA Zehnder Terraline zemin altı radyatör, 4 farklı yükseklik ve 5 farklı derinliği olan içine yerleştirilmiş bakır alüminyum bir zemin panelinden oluşuyor. Ölçüsü projeye göre değişebiliyor.

360 DERECE DÖNÜYOR Kablosuz kumandası sayesinde 360° dönebilen Pierre Cardin tasarımı Camelia yatak, masaj yapıyor ve yatak başlılığındaki hareketlilikle TV koltuğuna dönüşüyor.

ÜÇÜ BİR ARADA Misfit Shine hem fitness koçu hem de Siz uyurken de, vücudunuzun aktivitesini izleyerek uyku monitörü görevi üstleniyor. Deri kayışı ile bileğinize taktığınızda ise saat oluyor. www.kliksa.com

WI-FI’LI DUMAN DEDEKTÖRÜ Otomatik olarak kullanıcı davranışlarını öğrenen, iPhone üzerinden evi kontrol etmenizi sağlayan akıllı termostat Nest, yoğun duman ve karbonmonoksiti bildiriyor, yangın varsa uyarıyor. www.store.nest.com

HİJYENİK KLOZETLER Kanalsız tasarımlı klozetler kir ve bakteri tutmuyor, aynı zamanda kolayca temizleniyor. Bu klozetlerde su, klozetin her yanına eşit olarak dağılıyor. Kale Idea Smart Yıkama Klozet ile artık klozeti temizlemek eskisinden çok daha kolay.

FİLTRELEYEN BATARYA Grohe Blue Su Sistemi, mutfak bataryasından üç farklı derecede soğutulmuş ve filtrelenmiş su sunuyor.

PERVANESİZ SERİNLİK Dyson fanlar havaya sadece yer değiştirtmiyor, aynı zamanda havayı çoğaltıyor da. Özetle pervane yok, kesintili hava da yok!

SESLİ ÇAYDANLIK Homend Royal Tea Konuşan Çay Makinesi suyun durumu hakkında konuşarak size haber veriyor.Mama yapımı için de ideal sıcaklıkta su ısıtıyor.