Akdeniz’de deko-alışveriş

Butik adreslerdeki alışveriş turumuza devam ediyoruz. Bu sefer Antalya, Alanya, Kemer, Kaş, Mersin ve Datça sokaklarında keşifteyiz…

ANTALYA
Antalya’da küçük dükkanlardan büyük alışveriş merkezlerine alışveriş için birçok seçenek bulabilirsiniz. 700’ün üzerinde mağazanın yer aldığı Kapalı Çarşı, Kaleiçi’nin marinaya yakın sokaklarındaki mağazalar ve Antalya pazarı alışveriş yapabileceğiniz alanlardan sadece birkaçı.

Mısra Hediyelik ve Tasarım
Mısra Hediyelik ve Tasarım; işlevsel, pratik ve hayata kolaylık katacak tasarımları sıra dışı ve renkli biçimlerde sunuyor. Ev ve ofis ürünleri, saat, çerçeve, duvar dekorları ve hobi ürünleri burada bulabileceğiniz ürünlerden. • 0 850 225 54 55

Ag Ahşap Dizayn
Sıcak ve sağlıklı ahşap malzemeyi şıklıkla buluşturup evinize taşımak istiyorsanız mutlaka Ag Ahşap Dizayn’a uğrayın. Ahşap mobilya dekorasyonu ile aklınızdaki tasarımlara hayat verebilirsiniz. • 90 242 221 54 54

Akdeniz Endüstri Group
Masa, sandalye ve iç mekân mobilyaları imalatıyla istenilen ürünleri istenilen renk ve ebatlarda yapan Akdeniz Endüstri Group ile huzurlu, özgün ve keyifli yaşam alanları yaratabilirsiniz. • 0242 322 92 97.

Belle Chair
Sandalye konusunda uzmanlaşmış Belle Chair’de kolçaklı sandalye, bar sandalyeleri, çocuk sandalyeleri ve koltukların yanı sıra dış mekan ürünleri de bulmak mümkün. • 0 242 258 11 58

KAŞ
Kaş’ın ünlü çarşısı Uzun Çarşı’ya uğrayabilir ya da merkezde bulunan küçük hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Kaş ve çevresinde el yapımı kilim ve dokumalar, yöreye özgü “Barak kilimi” ve keçi tüyünden üretilerek dokunan kılçar ile evinize farklı bir doku katabilirsiniz. Akdeniz ve Ege’nin el sanatlarından örnekleri ve yöresel gıda ürünlerini Kaş’ın cuma pazarında bulmanız mümkün.

Heart Collection
Kalpten tasarımlar ile evinizi ve dostlarınızı sevgiyle donatmak istiyorsanız Heart Collection’a uğrayın. Aynalar, kapı süsleri, tabureler, mutfak eşyaları, tablo ve biblolar burada bulabileceğiniz ürünlerden bazıları. • 0242 836 26 86.

Yeliz’in Pazarı
Takı ve aksesuarlar, biblolar, magnetler, mutfak eşyaları, el emeği örme yastık ve çocuklar için örme oyuncakların yanı sıra lezzetli kurabiyeler de Yeliz’in Pazarı’ndan sipariş verilebiliyor. • 0242 836 31 00.

Gallery Anatolia
Gallery Anatolia seramik atölyesinde kendinden fallı kahve fincanları,magnet ve muglar, el yapımı porselen-seramikten her türlü mutfak eşyasıve ev dekorasyon objeleri satılıyor. • 0242 836 19 54

 Atölye Cam Alem
Bardak altlıkları, cam heykel ve kaseler, lavanta kokulu minik yastıklar, takı ve aksesuarlar bu şirin atölyede bulabileceğiniz ürünlerden.~
ALANYA
Tarihi açıdan birçok zenginliği içinde barındıran Alanya’nın merkezinde yürüyüş mesafesinde pek çok farklı mağazayı bir arada görebilirsiniz. Ayrıca Konaklı pazarını gezebilir, Alanya’dan su kabağından hediyelikler,  manzara tabloları, kapı süsleri, tarihi yerlerin maketleri, yöresel el işleri, kök boyalarla desen verilen Döşeme altı  halıları, antik heykeller, bakır veya ahşap kap kacaklar, deniz kabuklarından yapılmış süs eşyaları, biblolar, ipek dokuma şal ve eşarplar alabilirsiniz.

Su Kabağı El Sanatları Evi
Ümit Çağlar’ın su kabağıyla nasıl sanat yaptığını görmek için burayauğramalısınız. Çağlar’ın yılların birikimiyle tasarladığı, günlükyaşantıda rahatlıkla kullanılabilecek nesneler arasında abajur, mumluk,çatal, kaşık, bardak, saksı, tuzluk, saklama kapları, yağdanlık, çanta,gece lambaları hatta gemi bile bulunuyor. • 0 535 818 02 21.

Peker’s
Evinizi süsleyecek çeşitli eşya ve aksesuarları, rengarenk ve çeşitli boyutlardaki hasır sepetleri Peker’s mağazasında bulabilirsiniz. • 0242 513 74 20.

R&G Mall
Eviniz için gerekli olan; mobilyadan aksesuara, aydınlatmadan halıya, beyaz eşya ve elektronik aletler dahil tüm  ihtiyaçlarınızı R&G Mall’da bulabilirsiniz. Burası aynı zamanda profesyonel iç mimar ve uzman kadrosuyla  dekorasyon tasarım hizmeti de veriyor. • 0242 514 43 30.

MERSİN
Mersin alışveriş merkezleri açısından son derece zengin. Mersin’de, Mersin ve ilçelerinin yöresel özelliklerini yansıtan çeşitli hediyelik eşyalar, el sanatlarını yansıtan halı, kilim çeşitlerini ve rengarenk yazmaları almak mümkün.

Trendy Hediyelik
Orjinal hediyelikler, biblolar, tablolar, mutfak ve ev dekorasyonuyla ilgili birçok ürünü burada bulabilirsiniz. • 0324 238 12 88.

Karakaya Hediyelik
Mersin’e özgü ürünler, magnetler, duvar saatleri, çerçeveler, tablolar, salon takımları, dekorasyon malzemeleri ve ofis aksesuarları Karakaya Hediyelik’te karşınıza çıkabilecek ürünlerden. • 0324 231 18 51.

A La Turca Home
Her türlü ev dekorasyon ürünü ve hediyelik eşya bulabileceğiniz bir mağaza. • 0536 331 91 38.

Necmiye Mağazaları
Yastıklar, runnerlar, masa örtüleri, havlular, mutfak ve banyo aksesuarları, ev dekorasyonuyla ilgili birçok ürüne Necmiye Mağazaları’ndan ulaşabilirsiniz.• 0324 237 30 70.

DATÇA
Datça’da, Marmaris ve Bodrum’a göre daha az alışveriş olanağı bulunuyor. Datça Merkez’de, pek çok balık  restoranı, kafeler, hediyelik eşya satan dükkan yer alıyor. İskele Caddesi’nde ve Turgut Özal Meydanı’nda alışveriş  yapabilir, badem, zeytinyağı gibi besin maddeleri ve yöreye özgü el işi eşyalar, klasik desenli kilim ve  halılar satın alabilirsiniz. Seyyar satıcılardan takı ve hediyelik eşyaların yanı sıra hediyelik eşya olarak rağbet  gören Afrodit Heykelciği de satın alabilirsiniz. Datça yöresinin elde dokunan halı, kilim ve el işi oyaları çok ünlü.  Özellikle Eski Datça’da yapılan bu değerli ürünlerden Datça’da birçok yerde bulabilirsiniz. Datça’nın en değerli el  sanatı ise iğne oyası. İğne oyası yapımında kullanılan saf ipek ipliklerden iğne ile motifler ve örtüler yapılabiliyor. Bu motif ve işlemeleri bol ürün çeşidiyle tercih edilen Datça’nın cumartesi pazarında ya da hediyelik eşya satan  dükkanlarda bulabilirsiniz.

KEMER
Kemer merkezdeki irili ufaklı çarşılar ve dükkanlarda yörenin en modern ve büyük mağazalarına rastlayabilirsiniz. Turistik eşya mağazalarında seramik biblolar, taştan oyulmuş mücevher kutuları, kristal ev eşyaları, el yapımı takılar, gümüşler, dekoratif eşyalar, halı ve kilimler bulabilirsiniz.