Ahşap ile çok yaratıcı!

Geceler artık daha uzun, havalar daha serinse evlerin içini ahşap ile ısıtmanın tam zamanı. Dokusu ve rengiyle bir çırpıda termometreleri yükseltebilen ahşap yaratıcı halleriyle de şaşırtıyor.

1. Hesaplı ve doğal Neredeyse hiç maliyeti olmayan palet fikrini yatak odanızın ısısını yükseltmek için kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek şey üzerlerini boyamak ya da doğal renginden hoşlanıyorsanız sadece şeffaf cila atmak.

2. Panel Ahşap paletlerden duvarınıza yarım panel yapabilirsiniz. Neredeyse hiç ustalık gerektirmediği için, sadece duvara sabitleyerek kendiniz de yapabilirsiniz.

3. Tablo etkisi Duvarınızda bulunan niş ya da girintileri kütük ya da yuvarlak şömine odunlarıyla doldurarak sıcacık bir okuma köşesi yapabilirsiniz.

4. Kalaslardan ne olur?

a. Pano olur: El yazısı ile üzerlerine sevimli mesajlar yazabilirsiniz.

b. Tepsi olur: Onları sokağınızdaki inşaatta bile bulabilirsiniz. Kalasları dilediğiniz boyutta kesip uç kısımlarına sert dokulu bir kumaş ya da deri zımbalayarak tepsi gibi kullanabilirsiniz.

c. Askı olur: Üzerlerine dilediğiniz tarzda askılar monte ederek antre ya da yatak odanızda vestiyer olarak kullanabilirsiniz.