AFRİKA-STİLİ
AFRİKA-STİLİ

Afrika stilinin püf noktaları: Çekici ve vahşi dekorasyon stili

Bu kez ne Fas, ne de Mısır gibi etnik öğelerle bezeli bir Afrika’dayız… Bu kez kıtanın kalbinde vahşi, doğal ve gizemli bir hayatın tam ortasındayız.

MODERN AFRİKA STİLİ

Modern Afrika stili için ham ahşap ve deri gibi doğal malzemeleri, hayvan baskılı duvar kağıtları ve modern çizgideki mobilyalarla birleştirerek Afrika’yı şehre ve evinize taşıyabilirsiniz.

Raflı kanepe, Enne Mobilya.

Ana yaşam alanında bu stili uygulayacaksanız kanepenin olduğu alanla işe başlayın. Kanepenin önüne bir halı, duvara ise tamamlayıcı aksesuarlar yerleştirebilirsiniz

AFRİKA STİLİ DEKORASYONUN ŞİFRELERİ

  • Evde vahşi bir ortam yaratmak için renk kartelanız toprak tonları olmalı. Bu sebeple ilk önce duvarları kahve tonlarında boyayarak ya da geniş yüzeylerde kahve tonlarını kullanarak işe başlayabilirsiniz.
  • Yaprak desenli ya da balta gitmemiş orman etkisi taşıyan tekstil ve duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.
  • El örgüsü rattan sepetlere, bambu ya da ham ahşap dekoratif objelere yer verebilirsiniz. Örneğin fildişinden yapılmış bir vazo ya da ahşap bir kütük üstüne yontulmuş bir maske gibi.
  • Leopar, zebra, çita, kaplan, fil gibi vahşi yaşamın içinde olan hayvan baskılı mobilya ve aksesuarları deneyebilirsiniz.

Bu stildeki mekanların çok dolu olması gerekmiyor. Az eşya ile etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

RENKLİ KÜLTÜR

Afrika renkli bir kültür. Daha tribal kumaşlarla vahşi Afrika stilini birleştirerek çarpıcı bir etki elde etmeniz mümkün.

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA EVİNİZE AFRİKA RUHU KATIN

  • Halihazırdaki evinize vahşi Afrika ruhu katmak için ufak dokunuşlar da işe yarayabilir. Örneğin dolap ya da şifoniyerlerin dış yüzeylerini vahşi hayvan baskılı duvar kağıdı ya da folyolarla kaplayabilirsiniz.
  • Mobilyaların sadece kulplarını değiştirerek bile bu etkiyi elde etmeniz mümkün.
  • Sehpa ya da taburelerin üzerine Afrika temalı renkli çıkış ya da kart postalları dekopaj yöntemiyle transfer edebilirsiniz.

Kentte bir egzotik – Amazon stili ev dekorasyonu