Adım adım güzelleştirin

Bu ay evlerimizi güzelleştirmek var ajandamızda; çünkü onları çok seviyoruz.

AYNA, AYNA…
Antreniz harika görünüyor. Ama bunu ancak bir ayna ile tamamladığınızda her şey mükemmel olur. Ayna dar bir antreyi olduğundan daha büyük, aydınlık ve ferah gösterir. Özellikle aynanıza yansıyan bir gün ışığı varsa çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

SIRADAKİ ASKILAR

Hiç durmaksızın aylarca askılarınızı ısıtan kabanları artık kaldırmanın vaktidir. Baharın uyandırdığı o tazelik hissini pekiştirmek, aydınlık ve ferah mekanlar için askıları boşaltmak olmazsa olmazlardan.

BOŞLUK GÜZELDİR
Yaşam alanlarında ışığın özgürce dolaşabilmesini istiyorsanız sahip olduğunuz zemin alanının en az 1/3’lük kısmının boş olduğundan emin olun. Hepimiz eşyalarımızı çok seviyoruz ancak, tüm o yan ve orta sehpalar… Her bir eşya ışığı emer. Bu sebeple ferah ve taze bir bahar atmosferinin ilk kuralı yeterince boş alandır.

CANLILIK İÇİN
Eğer canlı ve ruhu olan bir alan yaratmak istiyorsanız bunu yapmanın en doğru yolu elbette mekana bitki eklemekten geçiyor. Çünkü hiçbir şey onlar kadar gerçek olamaz. Canlı bitkiler dekorasyon ile birleştirildiğinde gerçekten yaşam alanları için çok etkileyici sonuçlar doğurur. Yapraklarına periyodik olarak sprey ile su sıkmayı unutmayın. Çok daha canlı ve taze duracaklardır.

ELİNİZİN ALTINDA NE VAR?
Parlak, ışıldayan mekanlar için elinizin altında her zaman pratik bir temizlik kiti olmalı. Banyo ve mutfak tezgahının altında bir sünger, bez, sprey bulundurursanız bir dakikalık aralarda bile bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

BAKIŞ AÇISI
Bakış açısını değiştirmek aslında her şeyi değiştirmenin başlangıcı. Evi toplamak, düzenlemek çoğu kez gözünüzü korkutuyorsa sadece bakış açınızı değiştirerek bazı şeylerin üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. Günde sadece 10 dakikanızı bile ayırsanız hızlıca evi toparlayıp düzenlemeniz mümkün olabilir.

ÇÜNKÜ DIŞ KAPILAR MUTLUDUR

En renkli ve en enerjik izlenimi yaratmanın sizce daha güzel bir yolu var mı? Tıpkı Akdeniz stiline özgü o samimi ve rengarenk kapılar gibi siz de ana giriş kapınızı boyayabilirsiniz. Parlak ve canlı renkleri seçmekten sizi alıkoyan ne?