adapazarı ev turu

Ev turu: Adapazarı’nda 145 m2’lik beyaz ve romantik kır evi

Korkmaz Ailesi’nin Sakarya Adapazarı’nda yaşadığı bu aydınlık ve ferah ev, aynı zamanda sahiplerinin samimi ve romantik kişiliğinin de bir yansıması.

“DEĞİŞİKLİKLERE ELVERİŞLİYDİ”

Bembeyaz, ferah, dingin ve romantik bir apartman dairesindeyiz. Genç çift bu eve iki yıl önce taşınmış: “Evimizi alırken henüz iç mimarisinin tamamen bitmemiş olması ve istediğimiz değişiklikleri yapmaya elverişli olması en önemli tercih nedenimizdi. Duvarlarda çıta ve tuğla uygulaması yaptık. Mutfak duvarını kaldırıp Amerikan mutfağa dönüştürdük.”

145 M2’LİK EVİN NEREDEYSE HER YERİ BEYAZ

Evin ferah olması ev sahiplerinin önceliğiymiş, ama aynı zamanda şık biraz da romantik olmalıymış. Evin her köşesini bu anlayışla dekore etmeye çalışmışlar. Romantik ve ferah bir ortam yaratmak istedikleri için 145 metrekarelik evin çocuk odası hariç tüm odalarını beyaza boyamışlar:

“Duvarlarımızda tamamen mat beyaz tercih ettik, tarzına göre renkli duvarları beğensem de alanı daralttığını düşünüyorum ve beyazın ekstra bir ferahlık verdiğine inanıyorum, bana daha huzurlu geliyor. Mobilyalarımızda da beyaz renk tercih ettik. Onları ufak tefek aksesuarlar, dokunuşlar ile hareketlendirmeye çalıştık. Çünkü beyazın verdiği sadeliği, yansıttığı huzuru seviyorum.”

Salondaki krem rengi koltuk ve halıları pastel mavi çiçekli perdeler tamamlıyor. TV ünitesi, orta sehpa konsol ve koltuklar Weltew Mobilya.

TUĞLA DUVAR 

TV ünitesinin olduğu duvara tuğla görünümü uygulaması yapılmış. Bu uygulamayı alçı, beton ve suyu karıştırarak Melike Hanım bizzat kendi yapmış. Bu köşeye yerleştirilen ahşap merdiven led ışıklarla aydınlatılıyor.

Özel üretim yemek masasını Ikea’dan seçilen sandalyeler tamamlıyor.

ATÖLYE ODA

Üniversitede Siyasal Bilgiler okuyan Melike Hanım, kızının doğumu ile birlikte hayatında farklı bir kapı açmış. “Şu an çok çok severek minik prensesler ve anneleri için tasarım aksesuarlar yapıyorum. Kendi tarzıma özgü anne ve bebek aksesuarları tasarlayıp satışını yaptığım bir hesabım var” diyor. Ve o güzel ürünler işte bu odada hayat buluyor.

Açık mutfaktaki dolapları Melike Hanım çizmiş, marangozu uygulamış. Bu mekan tümüyle beyaz. Eviye, dolap kulpları, askılar ve armatürde tercih edilen siyah detaylar ve pastel sofra üstü ürünleri ortamı renklendiriyor.

Yatak odası da beyazın hakimiyetinde. Ferforje yatağa Ikea komodinler eşlik ediyor. Yatak başı duvarına asılan zarif ve romantik tablolar, dekoratif yastıklar ve çiçekli perdeler odaya renk ve hareket katıyor.

Lina, odasında keyifli zaman geçirsin diye marangoza minik bir mutfak yaptırılmış. Mutfağın lavabosunu kaseden, bardak raflığını bitki çayı kutusundan Melike Hanım yapmış.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2017

Bodrum Bitez’de 90 metrekarelik 2+1 dairedeyiz