5 farklı stil, 5 farklı ipucu: Renkleri, stilleri, desenleri yakıştır her şeyi karıştır

İçimizi saran, coşkuyu yaşam alanlarımıza da yansıtmak için, renkten desen ve stile kadar her şeyi birbirine yakıştırıp, karıştırıyor ve canlanıyoruz.

STİL İPUÇLARI

RENK SEÇİMİ: Salonunuz küçükse renk tercihlerinizi serin, aydınlık maviler ve pastel pembelerden yana yaparak alanı ferahlatın.

DESEN SEÇİMİ: Pastel ve yumuşak tonlar tercih ettiyseniz desen seçiminde kendinizi fazla sınırlamayın. İkat, zikzak ve geometrik desenlerin dengeli bir harmanı şık ve çarpıcı durur.

STİL SEÇİMİ: Etnik desenli tekstiller ve abajurlar, düz hatlı bir kanepe ve illüstratif poster ve tablolar, eskitme vintage sehpalar, aksesuarlar… Bu salon son yılların popüler üç stilinin buluşmasına tanıklık ediyor: Kuzeyli+vintage+etno…

Ürünler, wicklewood.com

STİL 2

Fotoğraf: wicklewood.com

RENK SEÇİMİ: Tavuskuşu yeşili, şeker pembesi ve kahverengi birbirini tamamlayarak bu köşede sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmış.

DESEN SEÇİMİ: Fondaki zarif yaprak desenli kağıt; abajur, duvar süsleri ve yastıklarda tekrar eden stilize Afrika etkisine dingin bir fon oluşturuyor.

STİL SEÇİMİ: Yuvarlak hatlı retro kanepe ve eskitme sehpayı bolca boho detay ile birlikte kullanın.

STİL 3

Ürünler, mindtheg.com

RENK SEÇİMİ: Retro stilin tüm çarpıcılığıyla öne çıktığı canlı tonlar, Uzak Doğu’nun parlak renk paletini de hareketlendiriyor.

DESEN SEÇİMİ: Sert hatlı retro geometrik desenler, Japon fenerindeki stilize çiçek motifleri ve bolca yeşil bitki ile yumuşuyor.

STİL SEÇİMİ: Işıltlı metal sandalyeler, dövme bakır, el boyama seramikler, kristal taşlı avizeler… Güçlü, dramatik ve zengin bir stil buluşması.

STİL 4

Ürünler, mindtheg.com

RENK SEÇİMİ: Koyu maviler, güneş sarısı ve bir miktar kırmızı… Hepsinin ortak fonu ise aydınlık beyaz ve natüralist tonlar.

DESEN SEÇİMİ: Desenlerinizi mevsime göre değiştirme imkanınız varsa tıpkı buradaki gibi tropik palmiye ve çıpa motifleri yazı anımsatan dingin mavi ve beyaz birlikteliğini mükemmel biçimde tamamlar.

STİL SEÇİMİ: Mavi ve beyazın domine ettiği bu salonda İngiliz kır evi stilinin beyaz lake yüzeyli ve torna ayaklı favori parçaları retro endüstriyel stilin ferforje ve demir ayaklı, mermer tablalı sehpaları ile sıra dışı bir birlikteliğe imza atıyor.

STİL 5

Ürünler, mindtheg.com

RENK SEÇİMİ: Yatak odası renk ve desen harmanları için zor bir yer. Bu yüzden ana temayı yeşil ve siyah gibi iki vurgulu kontrast tonla sınırlayın.

DESEN SEÇİMİ: Yatak örtüsünde geniş, yastıklarda küçük… Tekstillerde aynı ya da çok benzer desenlerin farklı ölçeklerini karıştırın.

STİL SEÇİMİ: Sıcak rustik ahşaplar, natüralist dokular ve kıvrımlı, ışıltılı yüzeyler… Modern ve klasik stillerin kusursuz buluşması.

Ferah bir salon için bu odadaki ipuçlarını izleyin