5 dakikada 5 deko-öneri

Zaman bulamadığınız ya da yeterli bütçe ayıramadığınız için evinizi yenileyememekten şikayet ediyorsanız bu fikirler tam size göre.

Bantlayın: Çeşitli renk ve desenlerdeki maskeleme bantları ya da “washi tape” tipindeki bantlarla evinizdeki tekdüze alanları hareketlendirebilirsiniz. Kapı çerçevelerini ya da süpürgelikleri renklendirebilir, çocuğunuzun odasında eğlenceli düzenlemeler yapabilirsiniz. Desenli bant bulamazsanız çift tarafı yapışkanlı bantların bir tarafına, uygun boyutlarda keseceğiniz desenli kağıtlar yapıştırarak da kendi “washi tape” stilinizi yaratabilirsiniz.

Masayı boyayın: Sıradan bir mobilyayı çizgili desenle boyadığınızda mobilyanıza farklı bir boyut ve etki katmış olursunuz. Siz de mutfağınıza ya da yemek odanıza uygun bir saten boya ya da sırlı boya kullanarak masanıza farklı bir hava katabilir, masanızı baştan yaratabilirsiniz.

Duvarınızı dekore edin: Elinizde ne yapacağınızı bilmediğiniz bir sürü düğme varsa düğmeleri payetlerle karıştırarak duvarınızda dikkat çekici bir düzenleme yapabilirsiniz. Bir kağıt üzerine istediğiniz şekli ya da deseni çizin (kıvrılan çizgisel desenler en iyi sonucu verir), ardından bir kurşun kalemle deseni duvarınıza aktarın. Son olarak düğme ve payetleri bir yapıştırıcıyla çizdiğiniz şeklin üzerine yapıştırın.

Şapkalarınızı asın: Şapkaları düzenli tutmak zordur. Şapka kutuları iyi bir çözüm olsa da çok fazla yer kaplar. Bu nedenle en sevdiğiniz şapkalarınız için bir duvar düzenlemesi yapabilirsiniz. Duvara çift taraflı bantlarla dağınık bir şekilde birkaç mandal yapıştırın ve ardından mandallara şapkalarınızı tutturun.

Kartpostallarla süsleyin: Evinizde bir davet veriyorsanız, eski kartpostallarınızı dantel bir şeride ya da kurdeleye tutturarak yemek masanızın ya da holdeki konsolun üzerine asabileceğiniz hoş bir süsleme yapabilirsiniz.